Opole: Trzech Gruzinów oskarżonych o serię włamań do mieszkań

Opolska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec trzech obywateli Gruzji. Zarzuca się im m.in. 11 włamań do mieszkań w Opolu.

Prokuratura Rejonowa w Opolu poinformowała w czwartek o zakończeniu śledztwa przeciwko trzem obywatelom Gruzji, którym zarzuca się udział we włamaniach do mieszkań na terenie Opola. Skierowany do Sądu Rejonowego w Opolu akt oskarżenia obejmuje trzech mężczyzn: 29-letniego Zakariego T., 42-letniego Giorgija B. oraz 38-letniego Tamaza K.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W maju br. w Opolu doszło do serii włamań do lokali mieszkalnych. Jak podają śledczy, sprawcy do wnętrza mieszkań przedostawali się zawsze w ten sam sposób – poprzez siłowe wyłamanie wkładek zamków. Kradli cenne przedmioty niewielkich rozmiarów, ale zrobili wyjątek dla kożucha.

CZYTAJ TAKŻE: Mazowsze: Gruzini okradali kierowców metodą „na kolec”

Sprawców, którymi okazali się wymienieni trzej Gruzini, ujęli 26 maja br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Mundurowi prowadzili obserwację osiedli w związku z popełnianymi przestępstwami i wytypowali trójkę mężczyzn znajdujących się w samochodzie stojącym pod jednym z bloków w dzielnicy Chabry. Gdy doszło do próby zatrzymania, mężczyźni rozpoczęli ucieczkę samochodem, a później pieszo. Przed zatrzymaniem porzucili plecak, w którym były przedmioty pochodzące z dwóch innych kradzieży. Ostatecznie ujęto ich w okolicy ulicy Pużaka. W zajmowanym przez nich mieszkaniu znaleziono inne skradzione przedmioty a także wyłamane zamki, które sprawcy zabierali ze sobą.

CZYTAJ TAKŻE: Kołobrzeg: Pijani Gruzini spowodowali dwie kolizje

Wśród zgromadzonych przez prokuraturę dowodów są m.in. wyniki badań DNA śladów biologicznych pozostawionych przez oskarżonych, wyniki ekspertyzy traseologicznej śladów obuwia oskarżonych pozostawionych na miejscu przestępstw a także badania porównawcze śladów małżowiny usznej ujawnionych na miejscu przestępstw popełnionych przy ul. Koszyka i Chabrów z odbitkami ucha Tamaza K.

CZYTAJ TAKŻE: Areszt dla Gruzinów podejrzanych o włamania do mieszkań [+FOTO]

Trzech Gruzinów oskarżono o 11 włamań, 2 usiłowania włamań (oskarżeni nie zdołali sforsować zabezpieczeń drzwi), posiadanie niewielkich ilości środków odurzających oraz ignorowanie wydawanych przez funkcjonariuszy policji poleceń zatrzymania pojazdu w chwili próby ich zatrzymania.

CZYTAJ TAKŻE: Gruzin z Ubera pobił taksówkarza rurką. Nocny pościg ulicami Warszawy

W początkowej fazie śledztwa oskarżeni przyznawali się do popełnienia zarzucanych im czynów, natomiast po uzupełnieniu zarzutów o kolejne przestępstwa zaprzeczyli ich sprawstwu i odmówili składania wyjaśnień. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Na proces czekają w areszcie tymczasowym.

CZYTAJ TAKŻE: Władze Opola chcą stawiać na Ukraińców. Powstaje „ukraiński” wydział ds. migracji

Kresy.pl / gov.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz