Mamuka K., Gruzin podejrzewany o zabójstwo Polki w Łodzi, usiłował popełnić samobójstwo na sali kijowskiego sądu, który zdecydował o jego ekstradycji. Ukraińska prokuratura twierdzi, że to nie przeszkodzi w wydaniu go Polsce. – dowiedziało się radio RMF FM.

O werdykcie sądu apelacyjnego w Kijowie poinformowała w poniedziałek kijowska prokuratura. Sąd przychylił się do skargi prokuratury na postanowienie sądu niższej instancji o wstrzymaniu ekstradycji Mamuki K. Jak pisaliśmy, Gruzin, który uciekł z Polski na Ukrainę po zabójstwie 28-letniej Polki z Łodzi i tam został zatrzymany na podstawie międzynarodowego listu gończego, złożył na Ukrainie wniosek o uznanie go za uchodźcę. Sąd niższej instancji wstrzymał ekstradycję Mamuki K. do czasu zakończenia procedury ekstradycyjnej. Decyzji tej nie podtrzymał jednak sąd apelacyjny.

Jak podaje RMF FM, powołując się na ukraińską prokuraturę, podczas rozprawy w sądzie apelacyjnym Mamuka K. próbował odebrać sobie życie raniąc się ostrym narzędziem w brzuch. Lekarzom jednak udało się jednak go uratować i obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trwają także przygotowania do wydania Gruzina Polsce.

Jak pisaliśmy, zaginięcie i morderstwo Pauliny D. w Łodzi było jednym z głośniejszych tematów w mediach. Po raz ostatni była widziana w sobotę 20. października 2018 roku około godziny 8:00 w towarzystwie nieznanego mężczyzny. Nieoficjalnie informowano, że wcześniej była widziana w gronie kilku Gruzinów. Według ustaleń prokuratury kobieta została zabita w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi, gdzie mieścił się hostel, w którym mieszkali imigranci zarobkowi z Gruzji. Jak ustalono, do morderstwa doszło w godzinach przedpołudniowych 20 października. Zwłoki znaleziono pięć dni później. Podejrzanym o to zabójstwo jest Mamuka K.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / RMF FM / IAR
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz