W Kijowie zatrzymano 39-letniego Gruzina podejrzanego o zamordowanie w Łodzi 28-letniej Pauliny D. W ciągu dwóch tygodni ma trafić do Polski.

W czwartek poinformowano o zatrzymaniu na Ukrainie Mamuka Ch., 39-letniego Gruzina podejrzewanego o morderstwo 28-letniej Pauliny D. w Łodzi. Mężczyzna od 28 października był poszukiwany międzynarodowym listem gończym. Wiadomo było, że niedługo po zabójstwie Mamuk Ch. wyjechał z Polski. Podejrzewano, że zbiegł do Gruzji. Został jednak zatrzymany przez ukraińską policję w Kijowie – mężczyzna był całkowicie zaskoczony.

Według RMF FM, w namierzeniu i zatrzymaniu Gruzina brali udział policjanci z Biura Kryminalnego Komendy Głównej oraz funkcjonariusze z Łodzi, którym pomagał polski oficer łącznikowy z Gruzji.

 

Niewykluczone, że mężczyzna w ciągu dwóch tygodni trafi do Polski. Obecnie przebywa w ukraińskim areszcie policyjnym, czekając na ekstradycję. Wcześniej musi tymczasowo aresztować go ukraiński sąd. Strona polska liczy na uzyskanie odpowiedniej zgody w przyszłym tygodniu. Rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania podziękował wszystkim, którzy włączyli się w działania mające na celu ujęcie podejrzanego.

Zaginięcie i morderstwo Pauliny D. w Łodzi było jednym z głośniejszych tematów w mediach w ostatnim czasie. Po raz ostatni była widziana w sobotę 20 października około godziny 8:00 w towarzystwie nieznanego mężczyzny. Nieoficjalnie informowano, że wcześniej była widziana w gronie kilku Gruzinów.

Według ustaleń prokuratury kobieta została zabita w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi, gdzie mieścił się hostel, w którym mieszkali imigranci zarobkowi z Gruzji. Jak ustalono, do morderstwa doszło w godzinach przedpołudniowych 20 października. Przed godziną 18:00  zwłoki po zapakowaniu w torbę i owinięciu w folię zostały przewiezione do lasku w okolicach Stawów Jana. Znaleziono je pięć dni później.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Sekcja zwłok wykazała, że Paulina D. została pobita i zmarła w wyniku ran kłutych szyi zadanych nożem. Do zabójstwa doszło prawdopodobnie na tle seksualnym.

Wcześniej w związku ze zbrodnią aresztowano trzy osoby: 44-letnią Białorusinkę oraz dwóch Gruzinów w wieku 38 i 41 lat. Kobieta i 41-latek podejrzani są o zatajenie zabójstwa, Białorusinka miała składać fałszywe zeznania. Z kolei drugi Gruzin podejrzany jest o poplecznictwo, czyli podejmowanie działań mających na celu uniknięcie przez sprawcę zbrodni zabójstwa odpowiedzialności karnej, m.in. o zacieranie śladów. Usłyszał także zarzuty ws. niezawiadomienia policji o zabójstwie i składania fałszywych zeznań.

Rmf24.pl / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz