W wyniku ataku nożownika na pełnej ludzi ulicy w Hadze w Holandii ranne zostały trzy młode osoby. Sprawca jest poszukiwany. Policja nie wyklucza motywu terrorystycznego, wycofując zarazem pierwotny rysopis sprawcy jako mężczyzny „pochodzenia północnoafrykańskiego”.

W piątek wieczorem na jednej z największych ulic holenderskiego miasta Haga, Grote Marktstraat, nastąpił atak nożownika. Mężczyzna ranił trzy osoby, po czym zbiegł. Na miejsce zdarzenia szybko przybyły służby ratunkowe. Stan poszkodowanych nie został podany. Wiadomo jedynie, że są to osoby młode, najpewniej nastolatki. Później agencja Reuters podała, że po opatrzeniu w szpitalu wszyscy zostali zwolnieni do domów.

Holenderska policja podała, że poszukiwana jest co najmniej jedna osoba i zamieściła na portalach społecznościowych opis podejrzanego mężczyzny z prośbą o kontakt każdego, kto go rozpoznaje. Jak podano, napastnik, w wieku około 45-50 lat, miał śniadą cerę i kręcone włosy. Co ciekawe, po pewnym czasie rzeczniczka policji Marije Kuiper oświadczyła, że policja nie ma rysopisu sprawcy, a podany przez funkcjonariuszy opis napastnika jako mężczyzny „pochodzenia północnoafrykańskiego” był błędny.

Na początku sądzono, że rannych może być znacznie więcej, ponieważ ludzie w panice rzucili się na ziemię. Rzeczniczka policji powiedziała, że na razie jest za wcześnie, by wykluczyć, że był to atak terrorystyczny. Z kolei holenderskie media podawały, że „nic nie wskazuje na motyw terrorystyczny”, jak podało RMF FM. Jak na razie, oficjalnie motywy ataku pozostają nieznane.

Według RMF FM, centrum handlowe przy Grote Marktstraat i otaczającego go ulice zostały zamknięte przez służby. Stacja podaje też, że nie wiadomo też, co dokładnie wydarzyło się w centrum Hudson’s Bay. Holenderskie media podały, że personel domu handlowego nie został poszkodowany i nie był zaangażowany w incydent.

W sieci pojawiły się nagrania z miejsca ataku. Wskazują one, że wówczas w okolicy był tłum ludzi, korzystających z piątkowej super-wyprzedaży, tzw. black friday.

Wcześniej informowaliśmy, że co najmniej 10 osób ranił nożownik, który atakował ludzi w okolicach londyńskiego mostu London Bridge. Napastnika zastrzelili policjanci. Incydent zakwalifikowano jako atak terrorystyczny.

rmf24.pl / Reuters/ Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply