Warszawska policja zatrzymała za kradzież kolejnego obywatela Gruzji. 41-letni mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Policja z warszawskiej Pragi Północ poinformowała o sprawie w poniedziałek. “Policjanci z Targówka interweniowali w związku z kradzieżą, do której doszło w rejonie bazarku przy ulicy Gajkowicza. Do kobiety stojącej przy samochodzie podszedł nieznajomy mężczyzna. Po krótkiej rozmowie z nim, kobieta zorientowała się, że z jej otwartego samochodu ktoś zabrał torebkę, w której był portfel, dokumenty, karty płatnicze, klucze oraz duża kwota pieniędzy” – czytamy.

Jak podano, widząc oddalającego się od auta mężczyznę, zaczęła krzyczeć i rzuciła się w jego kierunku. Z pomocą przyszli jej przechodnie, którzy ujęli uciekającego mężczyznę.

“Policjanci po wysłuchaniu wyjaśnień kobiety i świadków zatrzymali obywatela Gruzji. 41-latek w kajdankach trafił do komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Tam też udała się kobieta, by złożyć zawiadomienie w tej sprawie” – informuje policja.

Obywatel Gruzji został doprowadzony na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Tam też przestawiono mu zarzut kradzieży. Prokurator nadzorujący to postępowanie zawnioskował do sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzny.

Decyzją sadu 41-letni mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. Wskazują na to dane Komendy Głównej Policji, która znów podała informacje dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

Zobacz także: Gruzini zatrzymani za kradzież z włamaniem. Grozi im do 10 lat więzienia

praga-polnoc.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply