Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia zaproponował Rosjanom kompleks budynków w Warszawie zwany „Szpiegowem” pomimo tego, że stanowi on polską własność.

Jak podawaliśmy, 11 kwietnia br. miasto Warszawa odzyskało z rąk rosyjskich kompleks budynków przy ulicy Jana III Sobieskiego 100. W przekazanym ZSRR przez władze PRL budynkach zwanych „Szpiegowem” mieściły się biura sowieckich urzędników oraz bloki mieszkalne. Budynki opustoszały w połowie lat 90. Warszawa starała się od lat odzyskać opuszczone budynki od Rosji, a także wyegzekwować dług, który wynosił w 2016 roku ponad 7 mln zł. Po wejściu na teren osiedla prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mówił, że chce „w porozumieniu z ambasadorem Ukrainy zastanowić się, w jaki sposób to miejsce może służyć całej społeczności ukraińskiej”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5170.41 PLN    (23.5%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Najwyraźniej władze Ukrainy poczuły się już właścicielem tego miejsca, ponieważ ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia złożył ostatnio Rosji (która domaga się oddania „Szpiegowa”) zaskakującą propozycję. W rozmowie z środowym „Faktem” dyplomata przedstawił warunek zwrotu kompleksu Rosjanom.

„Jeżeli rozmawiamy w ten sposób, to mam dla nich propozycję. Oni niech dają nam Donbas i Krym, my wspólnie z Polakami oddamy wam +Szpiegowo+” – powiedział Deszczycia.

Ambasador powtórzył swoje słowa na Twitterze. Pod jego tweetem pojawiło się mnóstwo komentarzy wytykających ukraińskiemu dyplomacie niestosowność rozporządzania mieniem Państwa, które go przyjmuje.

CZYTAJ TAKŻE: Rzecznik MSZ: „Jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego [+VIDEO]

Kresy.pl / Fakt

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Czeslaw
    Czeslaw :

    Uległość polskich władz w stosunku do Ukrainy doprowadziła do tego że , co bardziej bezczelni Ukraińcy, czują się gospodarzami Polski. Zachowują się jak w kraju podbitym a przecież mają tą swoją „etnicznie czystą Ukrainę” bo wymordowali większość innych narodów a szczególnie Polaków i Żydów.