Szef MON Antoni Macierewicz zareagował na słowa Władimira Putina wypowiedziane w trakcie corocznej konferencji prasowej w Moskwie.

Putin powiedział w trakcie konferencji, że jeśli był wybuch na pokładzie Tu-154, który 10 kwietnia 2010 rozbił się w Smoleńsku, to ładunki musiały być załadowane na pokład w Warszawie, w ten sposób sugerując, że Rosjanie nie ponoszą w tej materii żadnej odpowiedzialności.

„Warto by pan prezydent Putin, który przecież w tamtym czasie, jako premier, był przewodniczącym komisji badającej tragedię smoleńską spojrzał wreszcie prawdziwe oczy. Dwie eksplozje, które ostatecznie zniszczyły Tu-154 zostały w sposób bezsporny zidentyfikowane przez oficjalną ekspertyzę – zamówioną i uznaną przez państwową komisję, której przewodził minister spraw wewnętrznych – Jerzy Miller” – powiedział Macierewicz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak dodał: „Próby ukrycia tej prawdy zostały teraz właśnie ujawnione i prezydent Putin powinien mieć odwagę, by przyjąć odpowiedzialność, za to, co się stało, a nie próbować obrażać kraj, którego przywódcy polegli na ziemi smoleńskiej koło Katynia.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin na corocznej konferencji prasowej o relacjach polsko-rosyjskich

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Panie Antoni,jeżeli wybuch na pokładzie Tupolewa zniszczył samolot,który startował w Warszawie i bez międzylądowania doleciał do Smoleńska,to ewentualny ładunek wybuchowy mógł być podłożony w nim tylko w Warszawie.To przecież logiczne-o taką logikę Putinowi chodzi.O co więc Panu chodzi?