Władimir Putin, podczas corocznej konferencji prasowej, odpowiedział m.in na pytanie polskiego dziennikarza Andrzeja Zauchy z telewizji TVN.

Zaucha pytał Putina o to kiedy zostanie zwrócony wrak Tu-154 i o komentarz w sprawie twierdzeń niektórych polityków w Polsce o tym, że na pokładzie prezydenckiego tupolewa nastąpiła 10 kwietnia 2010 roku eksplozja. Putin odpowiedział, że w 2010 roku był premierem i nie kierował ani polityką zagraniczną, ani służbami specjalnymi. „Jeśli nastąpiła eksplozja, to znaczy, że ktoś ładunki załadował na pokład przed startem, czyli w Polsce. Czy to zrobili Rosjanie? Może powinniście sprawdzić swoich ludzi” – powiedział rosyjski prezydent.

Putin odniósł się rownież do szerszego kontekstu relacji polsko-rosyjskich. „Relacje polsko-rosyjskie są ważniejsze niż wewnętrzne spory polityczne. Powinniście zadać pytanie jaki jest interes narodu polskiego. Patrzcie ile pieniędzy i miejsc pracy straciliście z powodu sankcji. My od Polski niczego nie chcemy” – stwierdził rosyjski prezydent.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin grał w filmach niemieckich żołnierzy – twierdzi dawny znajomy rosyjskiego prezydenta

Kresy.pl / YouTube

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz