Putin grał w filmach niemieckich żołnierzy – twierdzi dawny znajomy rosyjskiego prezydenta

Powołując się na informacje dawnego znajomego Władimira Putina, rosyjska telewizja twierdzi, że w latach 70 XX wieku przyszły prezydent Rosji pojawiał się na planie filmowym.

Opozycyjna telewizja Dożdż przytacza relację Arkadija Rotenberga. To dobry znajomy Władimira Putina, z którym połączyło go zamiłowanie do sportów walki. Poznali się w sekcji rosyjskiej sztuki walki – sambo. Wspólnie założyli oni klub sportowy „Jarawa-Newa” i do tej pory spotykają się przy okazji turniejów sportów walki.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8139.32 PLN    (36.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Rotenberg twierdzi, że przyszły prezydent Rosji, w latach 70 XX wieku trafił z maty na plan filmowy. Zawodnicy sambo byli chętnie wynajmowani przez radzieckich reżyserów do funkcji kaskaderów od lat 50. Sportowcy występowali chętnie, był to sposób na dodatkowy zarobek. Głównym konsultantem w tych sprawach w radzieckiej wytwórni filmowej „Lenfilm” został jeden z prekursorów sportów walki Aleksandr Massarskij. Trenował on Anatolija Rachlina, który następnie był trenerem Putina, w sekcji sportowej zakładu Turbostroitiel. Sam Rachlin zagrał w około stu filmach, jak napisał w swojej autobiografii.

Dziennikarze dotarli do zdjęć z planu filmowego na którym widać i Rotenberga i innego wieloletniego przyjaciela Putina, byłego deputowanego Dumy Państwowej i prezydenta Międzynarodowej Federacji Sambo, Wasilija Szestakowa. To właśnie ten ostatni twierdzi, że Putin także grał w filmach. „Graliśmy z nim w >>Batalionie iżerskim<< i >>Blokadzie<<” – powiedział telewizji Dożdż. Fabuła tych filmów opowiada o walkach z Niemcami w czasie drugiej wojny światowej. Szestakow twierdzi, że Putin zagrał w jeszcze jednym filmie, którego tytułu nie potrafi sobie jednak przypomnieć.

Szestakow opowiadał, że wraz z Putinem grali zarówno żołnierzy radzieckich jak i niemieckich. „Nam było wszystko jedno kogo gramy. Nam za to płacili bardzo dobre, jak na owe czasy, pieniądze”. Fakt występowania obecnego prezydenta Rosji na planie filmowym potwierdził też inny trener sportów walki Nikołaj Baszczylin. Baszczylin zademonstrował nawet fotografię z planu filmowego na której ma być Putin, jednak jak twierdzi dziennikarz TV Dożdż „nie można tego dostatecznie potwierdzić na fotografii”. Natomiast Massarskij powiedział dziennikarzom – „On był jeszcze młodzieńcem, kto by go mógł zapamiętać”. Jednocześnie zdecydowanie zaprzeczył, że Putin grał żołnierzy niemieckich.

Rzecznik prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow na pytania TV Dożdż o filmową przeszłość Putina odpowiedział, że nie ma żadnej wiedzy na ten temat. Przedsiębiorstwo Lenfilm twierdzi, że nie ma dokumentacji Putina w kartotece kadr, jednak „nie znaczy to, że on nie grał”.

Czytaj także: Putin w nowym filmie Olivera Stone’a: Snowden postąpił źle, ale nie jest zdrajcą [+VIDEO]

tvrain.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz