W nowym dokumentalnym filmie „The Putin Interviews”, rosyjski prezydent porusza z reżyserem Oliverem Stonem m.in sprawę byłego pracownika NSA, Edwarda Snowdena.

W jednej ze scen w filmie, Stone pyta Putina, czy jako były agent KGB negatywnie ocenia postępowanie Edwarda Snowdena, który upublicznił liczne i tajne dane amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa i obecnie przebywa jako azylant w Rosji. – Myślę, że Snowden nie powinien był tego zrobić. Jeśli nie podobała mu się jego praca, mógł z niej zrezygnować. Ale skoro pytasz mnie, czy postąpił źle czy dobrze, odpowiadam, że postąpił źle – powiedział Putin. Zaznaczył jednak, że w jego opinii, Snowden nie jest zdrajcą. – Snowden nie jest zdrajcą. Nie zdradził interesów swojego kraju. Ani nie przekazał danych innemu krajowi, co byłoby szkodliwe dla jego kraju i narodu  – powiedział Putin.

Putin uważa, że ujawnione przez Snowdena informacje o tym, że NSA podsłuchiwała rozmowy telefoniczne Angeli Merkel nie świadczą dobrze o amerykańskich służbach. Według prezydenta Rosji, „próby szpiegowania sojuszników, jeśli faktycznie uznajemy ich za sojuszników a nie wasali, są czymś nieprzyzwoitym. To podważa zaufanie. W ostateczności szkodzi bezpieczeństu narodowemu”.

W filmie poruszony jest też wątek nieudanych zamachów na Putinie. Prezydent Rosji potwierdza, że było pięć prób pozbawienia go życia w trakcie, gdy pełnił funkcję prezydenta. – Wie Pan dlaczego żyję? Ponieważ zawsze osobiście zajmowałem się własnym bezpieczeństwem – wyznał Putin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Na Ukrainie postrzelono Rosjanina oskarżanego o planowanie zamachu na Putina

Kresy.pl / Daily Mail
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz