W poniedziałek policja w Nowym Jorku pod naciskiem lewicy i ruchu Black Lives Matter rozwiązała swoją jednostkę ds. walki z przestępczością. Od tego czasu miało miejsce 28 strzelanin z 38 poszkodowanymi. W analogicznym okresie zeszłego roku w całym tygodniu było jedynie 12 strzelanin. New York Post opisał sprawę w piątek.

W piątek we wschodnim Nowym Jorku na Brooklynie 27-letni mężczyzna zmarł z powodu wielu ran postrzałowych na tułowiu, twarzy i nodze przed 640 Stanley Avenue. Policja przekazała wtedy, że ​​17-letni chłopiec, który został tam również postrzelony, jest w stabilnym stanie.

CZYTAJ TAKŻE: WSJ: Rasistowska policja w USA? Garść faktów

„Tego właśnie chcieli politycy (…) gliniarze nikogo nie aresztowali”, powiedział w piątek jeden z policjantów. „Wszyscy ci równi ludzie chodzą po ulicy z bronią, strzelając do siebie” – dodał.

Wedle źródeł NYP w strzelaninach zginęło co najmniej pięć osób.

Policjanci mówią o „trzęsieniu ziemi”. Członkowie rozwiązanej jednostki ds. walki z przestępczością, czyli ok. 600 policjantów aktywnych głównie w nocy, zostało przeniesionych do patrolowania ulic.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Katolicki święty, autor słów hymnu USA, generał Unii, autor „Don Kichota” – ich pomniki zostały zniszczone w San Francisco [+WIDEO]

Tylko w czwartek wieczorem na Brooklynie odbyło się co najmniej pięć strzelanin.

Do tej pory w czerwcu w Nowym J0rku miało miejsce 97 strzelanin w porówaniu do 89 strzelanin w przeciągu całego czerwca ubiegłego roku.

Kresy.pl / nypost.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz