We wtorek w Przemyślu do PKO Banku Polskiego weszła młoda kobieta, która następnie przyłożyła nóż do gardła jednej z pracownic i zażądała pieniędzy. Została obezwładniona, a następnie trafiła w ręce policji. Policja nie zdradza narodowości napastniczki. Doniesienia medialne wskazują, że to obywatelka Ukrainy.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 16. w PKO Banku Polskim przy ul. Mickiewicza w Przemyślu. Do banku weszła młoda kobieta, która następnie przyłożyła nóż do gardła jednej z pracownic i zażądała pieniędzy. Została obezwładniona przez pracowników i klientów banku.

Mł. asp. Joanna Golisz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu potwierdziła informacje o napadzie. “Kobieta, grożąc nożem, zażądała pieniędzy. Została ujęta przez klientów i pracowników banku. Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia” – oświadczyła.

Policja nie poinformowała, jakiej narodowości jest kobieta. “Nam udało się nieoficjalnie ustalić, że to młoda obywatelka Ukrainy, która posiada także paszport rosyjski i polski PESEL. Kobieta w wieku około 30 lat miała przy sobie leki świadczące o tym, że leczy się psychiatrycznie” – podaje portal Nowiny 24.

Ukrainka została zatrzymana, następnie przewieziona przez policję do szpitala. Prowadzone są dalsze czynności z jej udziałem.

W sieci zamieszczono nagranie z zajścia. Widać na nim m.in. interwencję starszej kobiety, która uderzając Ukrainkę kulą ortopedyczną zdekoncentrowała ją i umożliwiła jej zatrzymanie i odebranie noża.

Na początku listopada policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy pobili 21- letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło przed jednym ze sklepów w Czechowicach-Dziedzicach. Sprawcy usłyszeli zarzuty.

Zobacz także: Kolejni Ukraińcy zatrzymani za przemyt nielegalnych imigrantów

Przypomnijmy, że pod koniec października br. policja w Nowym Tomyślu w województwie wielkopolskim zatrzymała obywatela Ukrainy, który prowadził auto mając w organizmie prawie 6 promili alkoholu. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Zobacz także: Warszawa: Pijany Ukrainiec usiłował włamać się do biura poselskiego posła PiS

W lipcu br. w Kępnie (województwo wielkopolskie) do 29-letniego obywatela Ukrainy podeszli policjanci. Ukrainiec wyjął broń. Padły strzały. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy.

Podawaliśmy, że w lipcu na terenie ośrodka „Enei” w Pogorzelicy (województwo zachodniopomorskie) doszło do bójki między ukraińskimi ratownikami strzegącymi plaż w tej okolicy. W użyciu był nóż. Obaj Ukraińcy zostali zwolnieni z pracy i opuścili ośrodek.

Zobacz także: Ukrainiec oszukiwał na BLIK. Wypłacał dziennie kilkanaście tys. złotych. Nie trafił do aresztu

Zobacz też: Strażniczka miejska do Ukraińców: to jest nasze państwo, jesteście tu gośćmi [+VIDEO]

nowiny24.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply