„Policjanci komendy stołecznej wyodrębnili sześć wizerunków, które zostały rozesłane po całej Polsce do wszystkich komend policji” – poinformował rzecznik prasowy KSP kom. Sylwester Marczak.

Sprawa dotyczy śledztwa ws. publicznego propagowania faszyzmu lub nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym czy rasowym podczas tegorocznego Marszu Niepodległości. Niektórzy uczestnicy marszu nieśli także transparenty z hasłami: „Wszyscy różni, wszyscy biali” czy „Europa tylko dla białych”. Do policji dotarły również doniesienia o wykrzykiwaniu haseł takich, jak „Sieg Heil”, „Biała siła”, „Żydzi won z Polski” i „Usunąć żydostwo z władzy”.

Do prokuratury trafiły zawiadomienia dotyczące organizatorów marszu i osób niosących te transparenty, w których wskazywano na propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści na tle rasowym.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Po Marszu Niepodległości śródmiejska prokuratura wszczęła śledztwa ws. publicznego propagowania faszyzmu lub nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym czy rasowym podczas Marszu Niepodległości, za co grozi kara do dwóch lat więzienia. Pod koniec listopada prokuratura powierzyła prowadzenie tego śledztwa stołecznej policji” – informuje PAP

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oskarżony o podpalenie podczas Marszu Niepodległości w 2013 roku został uniewinniony 

Rzecznik komendy stołecznej poinformował, że nad sprawą pracuje kilkudziesięciu policjantów, którzy analizują zgromadzone zarówno nagrania filmowe, jak i zdjęciowe.

Kresy.pl / Gosc.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Tych kilkudziesięciu policjantów czas marnuje,wystarczyłoby kilku.Takie hasła jak:1/”wszyscy różni,wszyscy biali” nie mają merytorycznego sensu, 2/Hasło „Sieg Heil” to ewidentne skojarzenie z faszyzmem.Jeśli takie hasło na Marszu było,to sprawców należy ścigać.3/Hasła: „Europa tylko dla białych”, „Biała siła” , „Żydzi won z Polski” , „Usunąć żydostwo z władzy”,wszystkie mają charakter życzeniowy(każdemu wolno) i nie nawołują do nienawiści na tle etnicznym,czy rasowym.