„Jeśli prezydent i premier w rozmowach między sobą, w rozmowach ze mną uznają, że to jest zmiana, która przysłuży się sprawie publicznej, Polsce, to jestem gotowy jakiejś innej misji się podjąć” – powiedział we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski o swojej możliwej nominacji na ministra spraw zagranicznych.

Jak powiedział Szczerski w rozmowie z PAP na temat swojego możliwego przejścia do MSZ: „Ta propozycja jest na stole. Decyzja w tej sprawie jest decyzją trudną, ponieważ wymaga uwzględnienia całego kontekstu zarządzania państwem i roli, jaką miałbym pełnić przechodząc z gabinetu pana prezydenta do rządu”.

Dodał, że „nie jest to kwestia, która się decyduje w godzinę, ale jest to kwestia rozmowy koncepcyjnej, szerszej”. Szczerski uważa, że należy „zharmonizować i uczynić jeszcze bardziej efektywną polską dyplomację, którą współopiekuje się MSZ, rząd, nad którą czuwa jako najwyższy przedstawiciel Polski za granicą pan prezydent”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że według źrodeł w Kancelarii Prezydenta, że szef gabinetu prezydenta otrzymał propozycję objęcia stanowiska ministra spraw zagranicznych w rządzie Mateusza Morawieckiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szczerski nowym szefem MSZ? Konsultacje Morawiecki-Kaczyński przed rekonstrukcją rządu

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    gotan :

    zamiana gorszego na najgorsze…przecież ten facet powinien brać lekcje u logopedy…Pomijam jego umiejętności krasomówcze,,,Przecież jego język obcy ,to poziom z liceum(co najwyżej)…maliniak ustawia swojego kolesia jako „męża stanu”..Co te polskojęzyczne pachołki grają?…Szczerski to kompromitacja!