“Jeśli prezydent i premier w rozmowach między sobą, w rozmowach ze mną uznają, że to jest zmiana, która przysłuży się sprawie publicznej, Polsce, to jestem gotowy jakiejś innej misji się podjąć” – powiedział we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski o swojej możliwej nominacji na ministra spraw zagranicznych.

Jak powiedział Szczerski w rozmowie z PAP na temat swojego możliwego przejścia do MSZ: “Ta propozycja jest na stole. Decyzja w tej sprawie jest decyzją trudną, ponieważ wymaga uwzględnienia całego kontekstu zarządzania państwem i roli, jaką miałbym pełnić przechodząc z gabinetu pana prezydenta do rządu”.

Dodał, że “nie jest to kwestia, która się decyduje w godzinę, ale jest to kwestia rozmowy koncepcyjnej, szerszej”. Szczerski uważa, że należy “zharmonizować i uczynić jeszcze bardziej efektywną polską dyplomację, którą współopiekuje się MSZ, rząd, nad którą czuwa jako najwyższy przedstawiciel Polski za granicą pan prezydent”.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że według źrodeł w Kancelarii Prezydenta, że szef gabinetu prezydenta otrzymał propozycję objęcia stanowiska ministra spraw zagranicznych w rządzie Mateusza Morawieckiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szczerski nowym szefem MSZ? Konsultacje Morawiecki-Kaczyński przed rekonstrukcją rządu

Kresy.pl / PAP

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. gotan
    gotan :

    zamiana gorszego na najgorsze…przecież ten facet powinien brać lekcje u logopedy…Pomijam jego umiejętności krasomówcze,,,Przecież jego język obcy ,to poziom z liceum(co najwyżej)…maliniak ustawia swojego kolesia jako “męża stanu”..Co te polskojęzyczne pachołki grają?…Szczerski to kompromitacja!