Ukrainiec prowadził auto mając 6 promili w organizmie

Policja w Nowym Tomyślu w województwie wielkopolskim zatrzymała obywatela Ukrainy, który prowadził auto mając w organizmie prawie 6 promili alkoholu.

Jak poinformowała służba prasowa komendy w Nowym Tomyślu, policja zatrzymała obywatela Ukrainy, który prowadził auto mając w organizmie prawie 6 promili alkoholu.

“Wzorową postawą obywatelską wykazał się wczoraj kierujący z powiatu nowotomyskiego, który błyskawicznie zareagowało na widok pijanego kierowcy, odbierając mu kluczyki od pojazdu!” – czytamy w komunikacie.

Niebezpieczny incydent zaistniał 23 października około godz. 3:00 w Nowym Tomyślu. Zgłaszający zauważył kierowcę VW Golfa, który w niebezpieczny sposób wjechał na parking. Mężczyznę zaniepokoił sposób jazdy i zachowanie kierowcy. Podszedł do niego i wyczuł silną woń alkoholu. Uniemożliwił mu więc kontynuowanie dalszej jazdy oraz powiadomił o całym zajściu policję.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze, poddali obywatela Ukrainy badaniu na zawartość alkoholu. Wówczas okazało się, że ma on prawie 6 promili w organizmie.

Zobacz też: Ukrainiec przemycał 23 imigrantów z Turcji i Syrii [+VIDEO]

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Zobacz też: Ukraińcy masowo tracą świadczenia 500 plus i RKO. ZUS dostaje zawiadomienia o ich wyjazdach

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply