„Będziemy zaostrzali politykę regionalnych obostrzeń. Ograniczymy liczbę osób w zgromadzeniach np. weselach. W strefie zielonej do 100 osób, w żółtej do 75 osób, w czerwonej do 50 osób” – poinformował we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. W niektórych strefach wróci także obowiązek zasłaniania nosa i ust na świeżym powietrzu.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej o zaostrzeniu polityki regionalnych obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa. Podkreślił, że ograniczona zostanie liczba osób mogących uczestniczyć w zgromadzeniach np. weselach. W strefie zielonej do 100 osób, w żółtej do 75 osób, w czerwonej do 50 osób. W niektórych strefach wróci obowiązek zasłaniania nosa i ust na świeżym powietrzu.

„Będziemy zaostrzali politykę regionalnych obostrzeń. Ograniczymy liczbę osób w zgromadzeniach np. weselach. W strefie zielonej do 100 osób, w żółtej do 75 osób, w czerwonej do 50 osób” – powiedział minister.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Wprowadzimy ograniczenie działania punktów gastronomicznych, barów, restauracji. W strefie czerwonej będą mogły być otwarte do godz. 22:00. Wprowadzimy obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej” – dodał.

Minister poinformował że „aktualnie przygotowane jest ponad 8 tys. łóżek w szpitalach dla pacjentów zakażonych koronawirusem”. „Zajęte jest ok. 2,3 tys. z nich. Potencjał systemu istnieje” – dodał.

Nie spodziewamy się, aby w najbliższym czasie zabrakło łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zabezpieczyliśmy także ponad 800 respiratorów” – zadeklarował szef resortu zdrowia. 

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Ministerstwo Zdrowia: polski system ochrony zdrowia jest przygotowany na zwiększoną liczbę zakażeń koronawirusem

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1326 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby z powodu choroby COVID-19 zmarło w kraju 6 osób.

twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz