W piątek w Wielkiej Brytanii liczba zgonów spowodowanych koronawirusem przekroczyła już 19 500 przypadków – informuje Agencja Prasowa Reuters. Wkrótce ofiary śmiertelne mogą przekroczyć granicę 20 tysięcy, którą założyli sobie doradcy medyczni rządu.

W Wielkiej Brytanii liczba zgonów spowodowanych koronawirusem dochodzi do 20 tysięcy – przekazała w piątek Agencja Prasowa Reuters. 19 506 osób zdiagnozowanych wcześniej na obecność wirusa zmarła w szpitalach. W ciągu zaledwie 24 godzin liczba ofiar śmiertelnych powiększyła się o 684 przypadki.

Zobacz też: Wielka Brytania: znacznie więcej ofiar koronawirusa wśród medyków z mniejszości etnicznych

Przekroczenie liczby 20 tysięcy będzie problematyczne dla rządu, 17 marca Patrick Vallance główny doradca naukowy informował, że działania gabinetu mają w założeniu utrzymać ilość ofiar poniżej tej liczby. Wielka Brytania ma piątą najwyższą śmiertelność na świecie, zaraz po USA, Włochach, Hiszpanii i Francji. Spadek śmiertelności jest przewidywany dopiero za kilka tygodni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Jeśli liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii będzie mniejsza niż 20 tys., można będzie uznać, że kraj dobrze poradził sobie z epidemią” – przekazywał Stephen Powis, dyrektor medyczny angielskiego oddziału NHS (państwowej służby zdrowia).

O podobnej liczbie zgonów wskutek pandemii po raz pierwszy wspomniał w połowie marca prof. Neil Ferguson, epidemiolog i profesor biologii matematycznej z Imperial College London. W swoim modelu wskazywał, że jeśli Wielka Brytania utrzyma politykę mniejszych restrykcji, koronawirus spowoduje śmierć 260 tys. osób, a jeśli nie byłoby ich wcale – liczba zgonów sięgnie 510 tys. W jego opinii sukcesem będzie utrzymanie liczby zgonów poniżej 20 tys. Przypomnijmy, na początku rząd Wielkiej Brytanii mówił wprost o planie zarażenia 60% populacji, w celu wykształcenia „odporności stadnej”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rząd Wielkiej Brytanii zareagował na pandemię później niż inne europejskie kraje, był krytykowany za niedostatecznie dużo przeprowadzanych testów, a także za problemy w zaopatrzeniu szpitali w sprzęt ochronny.

Zobacz też: Wielka Brytania dopuści Huawei do budowy sieci 5G

Łączna liczba ofiar śmiertelnych w Wielkiej Brytanii może być większa nawet o kilka tysięcy. Rząd nie podał jeszcze statystyk z domów opieki społecznej. 10 kwietnia po spłynięciu danych okazało się, że statystyki rozmijają się ze stanem rzeczywistym o około 40%.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz