Jak informuje w sobotę Agencja Prasowa Reuters, w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii zmarło 917 osób. Łączna liczba zgonów wynosi 9875.

Z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii zmarło już 9 875 osób – informuje w sobotę Agencja Prasowa Reuters. W ciągu ostatnie doby brytyjskie szpitale odnotowały 917 śmiertelnych przypadków.

Mimo bardzo wysokiej liczby jest to spadek w stosunku do poprzedniego dnia. Ministerstwo zdrowia poinformowało w komunikacie, że do tej pory pozytywnie zdiagnozowanych zostało 78 991 osób. Brytyjskie władze liczą, że osiągnęły już szczyt zachorowań. Rządzący chcą zrestartować gospodarkę zanim dojdzie do poważnego kryzysu.

Piątek był najtragiczniejszym dnie w Wielkiej Brytanii od początku kwarantanny, zmarło wtedy 980 osób. Minister zdrowia Matt Hancock, ogłaszając ofiary śmiertelne, powiedział:

„Nigdy nie zapominamy, że za tą liczbą kryje się imię, strata i rodzina, która już nigdy nie będzie taka sama. Ta Wielkanoc będzie kolejnym sprawdzianem determinacji narodu. Jest to pora roku, w której ludzie zwykle się spotykają. Jednak bez względu na to, jak ciepła jest pogoda, jakkolwiek kusząca jest twoja lokalna plaża lub park, wszyscy musimy zostać w domach”.

„Jeśli liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii będzie mniejsza niż 20 tys., można będzie uznać, że kraj dobrze poradził sobie z epidemią” – mówił dwa tygodnie temu temu Stephen Powis, dyrektor medyczny angielskiego oddziału NHS (państwowej służby zdrowia).

O podobnej liczbie zgonów wskutek pandemii po raz pierwszy wspomniał w połowie marca prof. Neil Ferguson, epidemiolog i profesor biologii matematycznej z Imperial College London. W swoim modelu wskazywał, że jeśli Wielka Brytania utrzyma politykę mniejszych restrykcji, koronawirus spowoduje śmierć 260 tys. osób, a jeśli nie byłoby ich wcale – liczba zgonów sięgnie 510 tys. W jego opinii sukcesem będzie utrzymanie liczby zgonów poniżej 20 tys. Przypomnijmy, na początku rząd Wielkiej Brytanii mówił wprost o planie zarażenia 60% populacji, w celu wykształcenia „odporności stadnej”. Pomysł ten spotkał się ze zdecydowaną krytyką środowiska naukowego.

Kresy.pl/Reuters

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jerzyjj
  jerzyjj :

  …pandemia to epidemia danej choroby, która w tym samym czasie obejmuje bardzo rozległe obszary: kraje, kontynenty, a nawet cały świat.
  Można zadać sobie proste pytanie: jak to jest możliwe, że te 7 miliardów ludzi daje się tak spokojnie oszukiwać i nabierać?
  Sam musisz przyznać, Szanowny Czytelniku, że takie bezmyślne realizowanie procedur amerykańskich jest możliwe tylko w ich koloniach.
  Big Pharm wiedział o konieczności monopolizacji informacji. Już w 1951 roku powołał instytucję o nazwie Epidemic Inteligenc Serwis = EIS, czyli po prostu wywiad epidemiologiczny. Instytucja ta liczy ok. 2500 ludzi i działa lepiej jak CIA.
  https://www.cdc.gov/eis/index.html
  Inspektorzy tej organizacji jeżdżą po całym świecie i tak preparują informację, jak im każą starsi i mądrzejsi.
  Przykładowo;
  Słynna epidemia świńskiej grypy pojawiła się w 2009 roku w meksykańskiej wiosce La Gloria. Pomimo faktu, że zmarł tylko jeden chłopiec i poza nim, nikt z jego rodziny i nikt z wioski, ogłoszono epidemię światową.
  W 11- milionowym mieście umierają 24 osoby, a prasa całego świata zaczyna kampanię reklamową. Przecież to jest tylko 0.0002 % populacji. Więcej ludzi umiera tam w okresie miesiąca z powodu zaniedbań medycznych, braku odpowiedniego pożywienia czy czystej wody.
  Zachorowało natomiast po prawie miesiącu, tylko 800 osób tj. 0.007 % populacji.
  To przecież czyste kpiny.
  U nas, w okresie tzw. jesiennym choruje w czasie miesiąca ok. 3-5 % populacji i nikt szat nie rozdziela.
  Mamy więc problem ekonomiczny.
  Kto opłaca te wszystkie stacje telewizyjne za sianie takiej dezinformacji?
  Skąd nagle te CYRKI na dworcach, lotniskach itd.?
  Po miesiącu “szalejącego wirusa” na ok. 7 miliardów ludzi, zachorowało ok. 1500. Nawet liczyć się nie chce jaki to procent.

  ===== Proszę, włóż trochę wysiłku intelektualnego Szanowny Czytelniku i sam oblicz w jakim to procencie chcą Ciebie oszukiwać komiwojażerowie z City of London Corporation.
  Oczywiście, w związku z “epidemią”, musisz brać pod uwagę wprowadzenie stanu wyjątkowego, czyli przymusowych szczepień dla całych populacji.
  Przecież oni chcą dobrze, nic Tobie nie zrobią, No, co najwyżej okradną z oszczędności.=====

  Nie musisz się specjalnie wysilać Szanowny Czytelniku, jest oczywistym, że natychmiast jak ogłoszą, że szczepionka istnieje, to Minister nie wiadomo dlaczego zwany Zdrowia, natychmiast wyda pieniądze podatnika na zakup tego preparatu. Będzie to skutkowało podwyżką podatku zdrowotnego.
  Efekt dalszy, to wzrost inflacji i pogorszenie Twojego życia.

  Ale przecież sam chodziłeś do urny i sam wybierałeś.
  Korwin-Mikke w rozmowie z “Rzeczpospolitą” dostał pytanie, dlaczego Polacy gremialnie poparli Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich wyborach. Lider Konfederacji odpowiedział w swoim stylu.
  większość wyborców Prawa i Sprawiedliwości to ludzie, którzy posiadają inteligencją poniżej średniej albo po prostu są przekupieni.
  “Połowa ludzi ma z definicji inteligencję poniżej średniej, a z nich połowa głosuje – a więc 25 proc. nie jest w stanie zrozumieć, że jeśli rząd daje im 500 zł, to musi im zabrać 700 zł – i to jest większość wyborców PiSu. Reszta, 16 proc., to po prostu ludzie przekupieni oraz ci, którzy są przy korycie. PiS nieźle rozbuchało biurokrację” – ocenił polityk w rozmowie z “Rzeczpospolitą”.

  Tak się dziwnie składa, że jedyne epidemie w XX wieku, wybuchły w otoczeniu żołnierzy Pentagonu.

  Żołnierze Pentagonu, po wylądowaniu na Filipinach przystąpili do masowych szczepień ludności i już w pierwszym roku udało im się uśmiercić ponad 60 000 cywilów.

  W 2016 roku wybuchła epidemia odry na Ukrainie, po szczepieniu.
  Na Ukrainie, Pentagon zainstalował już chyba 10 “tajnych” laboratoriów broni biologicznej.
  Dlaczego tam?
  Pnieważ nie obowiązują na Ukrainie żadne przepisy, z zakresu ochorny środowiska i podobne. To jest mniej więcej to samo, co z tajnymi więzieniami CIA rozsianymi na całym świecie.
  PS…
  100% społeczeństwa nie tylko w Polsce posiadło umiejętność myślenia,czytania i pisania ,
  98% nie wie zupełnie w jakim celu.
  Ale was turlają … jak chcą … ignorancja sięgnęła zenitu … Szare komórki zaczną się niedługo wyprowadzać z waszych głów do innych ssaków … ewolucja panie Ewolucja …
  PROPONUJĘ ODSŁUCHAĆ !!!
  Dr Jerzy Jaśkowski (1/2): To co się dzieje wokół pandemii koronawirusa to tylko i wyłącznie oszustwo
  https://www.youtube.com/watch?v=jv0Qs5NZEdQ