W drugim kwartale bieżącego roku dane na temat PKB Stanów Zjednoczonych wskazują, że amerykańska gospodarka znacznie się skurczyła.

Departament Handlu opublikował w czwartek kluczowe dane na temat amerykańskiej gospodarki na koniec drugiego kwartału bieżącego roku. Dane przedstawiają ekonomiczny stan USA już po okresie wdrożenia ostrych środków mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS CoV-2. Okresowa generalna kwarantanna i inne środki przeciwepidemiczne spowodowały w katastrofalne tąpnięcie amerykańskiej gospodarki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Produkt Krajowy Brutto USA spadł o 32,9 w stosunku rocznym. Jak twierdzi portal Business Insider to największy spadek PKB w tym państw od lat 30 XX wieku. Recesja w USA znacznie się rozpędziła, biorąc pod uwagę, że jeszcze na koniec pierwszego kwartału spadek PKB wynosił 4,8 proc. Przed połową roku odnotowano bardzo znaczący wzrost bezrobocia – do poziomu 33 milionów.

Najbardziej restrykcyjne środki przeciwko epidemii były wdrażane w kwietniu. W maju i czerwcu gospodarka była stopniowo rozmrażana, ale proces ten jest wstrzymywany, a w niektórych stanach obostrzenia są zachowywane z powodu równie katastrofalnej sytuacji epidemiologicznej w USA. Państwo to jest światowym epicentrum pandemii nowego koronawirusa. Łącznie odnotowano w nim ponad 4,5 mln przypadków zakażenia, a zmarło prawie 154 tys. nosicieli wirusa. W ciągu ostatniej doby odnotowano ponad 3 tys. nowych przypadków zarażenia i 58 nowych zgonów.  Na pierwszym i trzecim miejscu pod względem liczby zakażonych znajdują się tak ważne ekonomicznie stany jak Kalifornia i Nowy Jork.

Z katastrofą amerykańskiej gospodarki w warunkach pandemii kontrastuje stan gospodarki czołowego rywala politycznego USA. Dane na temat chińskiej gospodarki na koniec drugiego kwartału wskazują, że przełamała już ona recesję – odnotowano wzrost PKB Chin o 3,2 proc. w stosunku rok do roku.

businessinsider.com/worldometers.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz