​We Włoszech zawieszono w obowiązkach prawie 2,2 tys. niezaszczepionych przeciwko COVID-19 lekarzy oraz 3,8 tys. pielęgniarzy i pielęgniarek – ogłosiły we wtorek izby tych grup zawodowych.

Krajowa Federacja Izb Lekarskich poinformowała, że łącznie zawieszonych zostało 2178 lekarzy. Po zapadnięciu tej decyzji zaszczepiło się 522 z nich, czyli prawie co czwarty.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

0 PLN    (0%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Obecnie liczba odsuniętych od obowiązków wynosi ponad 1650.

„Zawiadomienie o zawieszeniu okazuje się skutecznym bodźcem skłaniającym do zaszczepienia” – podkreślił prezes federacji Filippo Anelli.

Zawieszonych zostało też 3800 pielęgniarek i pielęgniarzy. To 0,85 proc. całego personelu.

Jak informowaliśmy, włoski rząd nałożył na wszystkich pracowników obowiązek posiadania „paszportu” covidowego. Osoby, które nie wylegitymują się tym dokumentem, zostaną pozbawione pensji. Osoby, które zignorują nowy przepis i przyjdą do pracy bez Green Pass, zostaną ukarane grzywną w wysokości od 600 do 1500 euro. Sankcja dla pracodawców wyniesie 400-1000 euro.To jeden z najsurowszych środków zwalczania COVID-19 na świecie. Przepisy weszły w życie 15 października. Wywołało to protesty w całym kraju.

Podobne rozwiązania wprowadzane są sektorowo np. na Ukrainie, gdzie od poniedziałku 8 listopada nieszczepieni nauczyciele i urzędnicy mogą zostać zwolnieni z pracy. W ramach sprzeciwu wobec tej decyzji setki osób przeszło w manifestacji w Kijowie. W Wielkiej Brytanii związki zawodowe ostrzegły przed pogłębieniem kryzysu w branży pracowników opieki społecznej, gdzie już teraz występuje 105 tys. wakatów, w związku z forsowaną przez rząd polityką przymusowych szczepień dla tej grupy zawodowej. 60 tys. opiekunów może stracić pracę.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz