Ukraińskie miasto ogrodzone w kwarantannie

Miasto Winnica na Ukrainie zostało odgrodzone od reszty terytorium kraju. Na kilku wydzielonych wjazdach ustanowiono punkty służb medycznych i bezpieczeństwa.

Jak podał w niedzielę portal Censor.net.ua Winnica – miasto obowodowe, została odgrodzona w sobotę wieczorem. Do miasta można wjechać, bądź wyjechać z niego tylko trzema głównymi drogami prowadzącymi do Kijowa, Chmielnickiego oraz Niemirowa. Na każdym z tych wjazdów ustanowiono posterunek specjalnej miejskiej komisji mającej dbać o bezpieczeństwo epidemiologiczne. Obok lekarzy na posterunkach znajdują się funkcjonariusze policji oraz żołnierze Gwardii Narodowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Każdy wjeżdżający do Winnicy kierowca i pasażer ma robiony pomiar temperatury. Pojazdy są przemywane środkami dezynfekującymi. Wjeżdżający otrzymują też informację o zasadach kwarantanny wprowadzonej w mieście. Jego władze chcą zapobiec kolejnym zakażeniom. Obwód winnicki jest bowiem wśród jednostek administracyjnych o najwyższym wzroście liczby zarażonych. W obwodzie tym odnotowano w ciągu ostatniej doby 22 przypadki. Więcej jest ujawniono tylko w obwodzie czerniowieckim gdzie nowych zakażonych było 59 osób, obwodzie czerkaskim – 49 nowych zarażonych oraz kijowskim – 45 osób.

Największą liczbę nosicieli wirusa wykryto jednak w ciągu doby w samej ukraińskiej stolicy gdzie odnotowano już 82 przypadków zakażenia. 11 nowych zarażonych odnotowano w obwodzie zaporoskim, natomiast w pozostałych regionach odnotowano poniżej 10 nowych przypadków – podaje agencja informacyjna UNIAN.

Zarażenia koronawirusem odnotowano już w 23 na 24 regiony Ukrainy kontrolowane przez władze w Kijowie. Zarażonych jest już łącznie 418 mieszkańców Ukrainy. Z powodu choroby wywołanej przez nowego wirusa zmarło w tym państwie. 9 osób.

Czytaj także: Ukraińcy wrócili do ojczyzny specjalnym pociągiem z Moskwy

censor.net.ua/unian.net/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz