„Należy spodziewać się kontynuacji trendu ok. tysiąca nowych przypadków koronawirusa dziennie” – oświadczył w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapewnił, że polski system ochrony zdrowia jest przygotowany na zwiększoną liczbę zakażeń koronawirusem.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zapewnił podczas poniedziałkowej rozmowy z mediami, że polski system ochrony zdrowia jest przygotowany na zwiększoną liczbę zakażeń koronawirusem. „Należy spodziewać się kontynuacji trendu ok. tysiąca nowych przypadków koronawirusa dziennie” – zaznaczył. Zwrócił uwagę, że w przypadku infrastruktury, zajętych jest około 2 tys. z ok. 6,5 tys. łóżek i ok. 80 z blisko 400 respiratorów – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

„Mamy do dyspozycji w tej chwili blisko 6,5 tys. łóżek, ale (…) ta liczba może być bardzo szybko zwiększona do 8 czy 10 tys.” – powiedział minister.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Ponad tysiąc nowych potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce

Wyraził opinię, że w najbliższym czasie należy spodziewać się trendu około tysiąca nowych zakażeń dziennie. „Mam nadzieję, że nie będzie się to tak dynamicznie rozwijało, by ta liczba była większa. Nadal głównym przedmiotem monitorowania będzie liczba osób hospitalizowanych i liczba osób, które wymagają wspomagania tlenowego” – dodał.

„Ostatnie liczby zakażeń to nie jest dla nas zaskoczenie. To konsekwencja powrotu do normalnego funkcjonowania. To powrót m.in do standardowych form pracy, do większych interakcji społecznych” – powiedział szef resortu zdrowia.

„Najważniejszym wskaźnikiem epidemii jest liczba osób hospitalizowanych i osób pod respiratorami. Te liczby są stabilne, nie rosną tak jak dzienne liczby zakażeń. Nasz system ochrony zdrowia jest przygotowany do przyjęcia większej liczby pacjentów” – podkreślił minister.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Rzecznik resortu zdrowia o rekordowej ilości zakażeń: to efekt powrotu ludzi do normalnego życia

Zaapelował także „o stosowanie podstawowych zasad reżimu sanitarnego: dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczki”. Wyraził przekonanie, że to najlepsze sposoby walki z koronawirusem.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w związku z koronawirusem w szpitalach przebywa aktualnie 1979 osób, 83 są pod respiratorem.

W ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce 748 przypadków.

Zobacz także: Minister zdrowia: Szczepionka na koronawirusa będzie dostępna wiosną. Koszt – około 2 euro

fakty.interia.pl / pap / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz