„Należy spodziewać się kontynuacji trendu ok. tysiąca nowych przypadków koronawirusa dziennie” – oświadczył w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapewnił, że polski system ochrony zdrowia jest przygotowany na zwiększoną liczbę zakażeń koronawirusem.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zapewnił podczas poniedziałkowej rozmowy z mediami, że polski system ochrony zdrowia jest przygotowany na zwiększoną liczbę zakażeń koronawirusem. „Należy spodziewać się kontynuacji trendu ok. tysiąca nowych przypadków koronawirusa dziennie” – zaznaczył. Zwrócił uwagę, że w przypadku infrastruktury, zajętych jest około 2 tys. z ok. 6,5 tys. łóżek i ok. 80 z blisko 400 respiratorów – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5959 PLN    (27.08%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Mamy do dyspozycji w tej chwili blisko 6,5 tys. łóżek, ale (…) ta liczba może być bardzo szybko zwiększona do 8 czy 10 tys.” – powiedział minister.

Zobacz także: Ponad tysiąc nowych potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce

Wyraził opinię, że w najbliższym czasie należy spodziewać się trendu około tysiąca nowych zakażeń dziennie. „Mam nadzieję, że nie będzie się to tak dynamicznie rozwijało, by ta liczba była większa. Nadal głównym przedmiotem monitorowania będzie liczba osób hospitalizowanych i liczba osób, które wymagają wspomagania tlenowego” – dodał.

„Ostatnie liczby zakażeń to nie jest dla nas zaskoczenie. To konsekwencja powrotu do normalnego funkcjonowania. To powrót m.in do standardowych form pracy, do większych interakcji społecznych” – powiedział szef resortu zdrowia.

„Najważniejszym wskaźnikiem epidemii jest liczba osób hospitalizowanych i osób pod respiratorami. Te liczby są stabilne, nie rosną tak jak dzienne liczby zakażeń. Nasz system ochrony zdrowia jest przygotowany do przyjęcia większej liczby pacjentów” – podkreślił minister.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Rzecznik resortu zdrowia o rekordowej ilości zakażeń: to efekt powrotu ludzi do normalnego życia

Zaapelował także „o stosowanie podstawowych zasad reżimu sanitarnego: dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczki”. Wyraził przekonanie, że to najlepsze sposoby walki z koronawirusem.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w związku z koronawirusem w szpitalach przebywa aktualnie 1979 osób, 83 są pod respiratorem.

W ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce 748 przypadków.

Zobacz także: Minister zdrowia: Szczepionka na koronawirusa będzie dostępna wiosną. Koszt – około 2 euro

fakty.interia.pl / pap / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz