Media poinformowały we wtorek o eksplozjach w miejscowościach Klińce i Klimowo w obwodzie briańskim w Rosji, kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Ukrainą. Wybuchy miały miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. Lokalne rosyjskie władze podały, że zdarzenie w Klińcach było “wynikiem ostrzału ukraińskich sił zbrojnych”. Nie przekazano informacji na temat ewentualnych ofiar.

Potężne eksplozje odnotowano w nocy z poniedziałku na wtorek w pobliżu rosyjskiego Briańska, kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Ukrainą. Wybuchy miały miejsce na terenie jednostki wojskowej – podaje NEXTA. Informowały o tym także lokalne media.

Zobacz także: Płonie kolejne centrum handlowe w Rosji [+VIDEO]

Zdarzenia odnotowano w miejscowościach Klińce i Klimowo w obwodzie briańskim w Rosji. Niezależna rosyjska telewizja Nastojaszczeje Wriemia poinformowała we wtorek, że w Klińcach stacjonuje pułk strzelców zmotoryzowanych, natomiast w Klimowie znajduje się lotnisko wojskowe.

Według gubernatora obwodu briańskiego, Aleksandra Bogomaza, wybuch w Klincach był wynikiem „ostrzału ukraińskich sił zbrojnych”- podaje serwis Meduza.

Lokalne media podały, że przed eksplozjami w Klimowie wybuchł także pożar na osiedlu mieszkalnym.

Zobacz także: Wielki pożar fabryki opon w rosyjskim Kraju Ałtajskim [+VIDEO]

Nie przekazano informacji na temat ewentualnych ofiar.

To nie pierwsze tego typu zdarzenia w ostatnim czasie.

Jak informowaliśmy, w ubiegły poniedziałek miał miejsce atak bezzałogowca na lotnisko wojskowe w Kursku. Kursk znajduje się około 100 km od ukraińsko-rosyjskiej granicy.

Dzień wcześniej miały miejsce ataki na lotnisko wojskowe Engelsa w pobliżu Saratowa oraz lotnisko w Riazaniu. Atak na lotnisko Engelsa przeprowadzono za pomocą dronów.

Strona rosyjska twierdziła, że w Riazaniu eksplodowała z kolei cysterna z paliwem.

Zobacz także: Daniłow: Rakiety o zasięgu co najmniej 800 km rozwiążą problemy energetyczne Ukrainy

meduza.io / pap / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. elbezet
  elbezet :

  “… kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Ukrainą.”
  – to znaczy iż UKR-y i “Sługa Narodu” ogłoszą “całemu światu” iż “– … o naszych atakach na infrastrukturę energetyczną sąsiedniego kraju. Tak, robimy to. Ale kto zaczął? Kto uderzył w Most Krymski? kto wysadził linie wysokiego napięcia prowadzące do elektrowni atomowej w Kursku? Kto nie dostarcza wody do Doniecka?” tego “Sługa Narodu” nie wyjaśnia.
  “Ruski” będą napie..ć ponieważ jest wojna!
  Dlaczego jest wojna?
  Kto nie jest “małolat” i obserwuje “kolorowe rewolucje” to przy znikomym “ikju” może dojść do “nie-PO_prawnych myśli.

  • r2d2
   r2d2 :

   Pamiętaj że Krym jest okupowanym terytorium Ukrainy a most został zbudowany nielegalnie i jest wykorzystywany przez wojsko okupacyjne. A więc Ukraina ma pełne prawo bronić swoich terenów.
   Ruskie wojska okupacyjne są usprawiedliwionym celem dla Ukraińskiej armii oraz wszystkie obiekty wykorzystywane przez ruskich okupantów.