Atak na rosyjskie lotnisko wojskowe w Kursku [+VIDEO]

Władze obwodu kurskiego przekazały we wtorek, że doszło do ataku bezzałogowca na lotnisko wojskowe w Kursku. Kursk znajduje się około 100 km od ukraińsko-rosyjskiej granicy.

Gubernator obwodu kurskiego Roman Starowojt przekazał na Telegramie, że „w wyniku ataku bezzałogowca zapalił się zbiornik z ropą”. „Nikt nie ucierpiał. Pożar jest lokalizowany” – dodał. Poinformował, że postanowiono przedłużyć żółty – wysoki – poziom zagrożenia terrorystycznego na kolejne dwa tygodnie. W związku ze zdarzeniem odwołano zajęcia dwóch szkołach.

Lokalne władze podały, że doszło do ataku bezzałogowca, który spowodował zapalenie się zbiornika z ropą.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania przedstawiające pożar.

Jak informowaliśmy, rosyjskie ministerstwo obrony potwierdziło poniedziałkowe ataki sił zbrojnych Ukrainy na dwa lotniska wojskowe w Rosji. „Nad dwoma lotniskami wojskowymi rosyjska obrona powietrzna przechwyciła ukraińskie drony” – napisano w komunikacie. Dodano, że szczątki uszkodziły dwie maszyny, zginęło trzech żołnierzy, a pięciu zostało rannych. Podkreślono, że ataku dokonano „dronami sowieckiej produkcji”. W mediach społecznościowych pojawiły się sugestie, że w lotnisko Engels uderzył sowiecki UAV Tu-141 Striż, który bez przeszkód przeleciał ponad 600 km nad terytorium Rosji.

Zobacz także: Daniłow: Rakiety o zasięgu co najmniej 800 km rozwiążą problemy energetyczne Ukrainy

pravda.com.ua / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz