Szef rosyjskiej grupy Wagnera przyznał w środę, że walka o ukraińskie miasto Bachmut wyrządziła poważne szkody nie tylko Ukraińcom, ale także jego własnym siłom.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, szef rosyjskiej grupy Wagnera przyznał w środę, że walka o ukraińskie miasto Bachmut wyrządziła poważne szkody nie tylko Ukraińcom, ale także jego własnym siłom.

„Dzisiejsza bitwa o Bachmut praktycznie zniszczyła armię ukraińską i niestety poważnie uszkodziła również Prywatną Kompanię Wojskową Wagnera” – powiedział Jewgienij Prigożyn w wiadomości w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że ponad 5000 byłych przestępców zostało ułaskawionych po zakończeniu kontraktów na walkę w rosyjskiej grupie Wagnera przeciwko Ukrainie.

„Obecnie ponad 5000 osób zostało zwolnionych za ułaskawieniem po wypełnieniu kontraktów z Wagnerem” – powiedział Prigożyn, bliski sojusznik prezydenta Władimira Putina w wiadomości opublikowanej na Telegramie.

Prigożyn powiedział, że tylko 0,31% ułaskawionych po służbie Wagnera popełniło przestępstwo, liczba ta według niego jest 10-20 razy mniejsza niż standardowe wskaźniki.

Warto zauważyć, że minister obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace poinformował, że straty Rosji w wojnie z Ukrainą, według najnowszych szacunków strony amerykańskiej, wynoszą ponad 220 tysięcy zabitych i rannych.

Komentując sytuację na polu walki na Ukrainie, brytyjski minister zaznaczył, że wojska rosyjskie w ostatnim czasie „prawie nie poczyniły postępów” i „ponoszą ogromne straty”.

„Rosyjskie wojska mają w tej chwili naprawdę poważne i głębokie problemy systemowe w swoich działaniach. Według ostatnich amerykańskich szacunków, które widziałem, liczba ofiar przekracza 220 tysięcy zabitych i rannych” – dodał.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz