28 marca 105 cudzoziemcom uniemożliwiono nielegalne przedostanie się przez zieloną granicę na terytorium Polski. Zatrzymano również 5 kurierów.

We wtorek, 105 cudzoziemcom uniemożliwiono nielegalne przedostanie się przez zieloną granicę na terytorium Polski. Zatrzymano również 5 kurierów.

53 cudzoziemców ujawniono na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku, a 28 – w okolicach Narewki. Kolejne grupy migrantów próbowały nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę w rejonie Krynek (5 osób przez rzekę Świsłocz), Białowieży, Dubicz Cerkiewnych i Czeremchy. Osoby, które nielegalnie usiłowały przedostać się na terytorium Polski, pochodziły z: Afganistanu, Etiopii, Egiptu, Syrii, Iraku i Tunezji.

We wtorek na terenie Podlaskiego Oddziału SG zatrzymano również 5 kurierów. Dwóch obywateli Ukrainy, dwóch Łotyszy i obywatel Uzbekistanu usiłowało przewieźć w głąb Europy Zachodniej cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

W poniedziałek służby patrolujące granicę polsko-białoruską zostały obrzucane przedmiotami przez imigrantów znajdujących się na Białorusi.

„Cudzoziemcy byli niezadowoleni, że granica Polski jest ochraniana. Rzucali kamieniami i gałęziami. W strefie przy granicy znaleźli się za zgodą służb białoruskich” – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że jak poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej, por. Anna Michalska, w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie ruszyły prace nad Centrum Nadzoru, do którego będą docierały sygnały z zapory elektronicznej na granicy z Rosją.

We wtorek zapowiedziała też, że jeszcze tym tygodniu zaczną się przygotowania do prac na granicy. Wykonawca zapory, polska firma Telbud, zacznie zwozić na miejsce budowy, wzdłuż granicy z obwodem kaliningradzkim, materiały potrzebne do instalacji. Prace budowlane i konstrukcyjne na granicy mają ruszyć w pierwszej połowie kwietnia.

Jak podano, zapora elektroniczna, czyli system kamer i czujników ruchu, zabezpieczy 199 kilometrów długości granicy Polski i Rosji. Swoim zasięgiem obejmie całą lądową granicę między obu państwami, z wyjątkiem odcinka Mierzei Wiślanej. Tam już już od kilku lat granicę chronią urządzenia elektroniczne.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz