Grupa G7 przeprowadzi rozmowy z Wołodymyrem Zełenskim

Grupa G7 przeprowadzi w niedzielę wideorozmowę z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – poinformowała agencja prasowa Reuters.

W niedzielę odbędzie się wideorozmowa Grupy G7 z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim,  skoncentruje się na ostatnich wydarzeniach podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę, wysiłkach na rzecz wzmocnienia Ukrainy i sposobach wykazania „ciągłej jedności G7 w naszej zbiorowej reakcji, w tym poprzez nałożenie poważnych kosztów na wojnę Putina” – poinformował Biały Dom.

Amerykańscy urzędnicy dyskutują o nałożeniu większej liczby sankcji na rosyjskich oligarchów i firmy, a także o podjęciu kroków, aby uniknąć unikania ich przez Rosjan.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W środę Biden powiedział, że planuje omówić potencjalne dodatkowe środki przeciwko Moskwie w związku z trwającą i zaostrzającą się wojną na Ukrainie, dodając, że Stany Zjednoczone są zawsze otwarte na więcej sankcji.

„Będę w tym tygodniu rozmawiał z członkami G7 o tym, co zamierzamy zrobić, a czego nie” – powiedział dziennikarzom w tym tygodniu po tym, jak Unia Europejska zaproponowała ostrzejsze sankcje wobec Rosji, w tym stopniowe embargo na ropę.

Przypomnijmy, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do krajów G7 o pomoc w pokryciu deficytu budżetowego, na co w jego ocenie będzie potrzeba 50 mld dolarów w ciągu pół roku – poinformował w niedzielę doradca prezydenta Ołeh Ustenko.

„Nasze główne wydatki to wojsko i wszystko, co dotyczy sfery socjalnej. Żeby utrzymać jedno i drugie, jest nam potrzebna pomoc partnerów” – mówił.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz