Arcybiskup Monachium kardynał Reinhard Marx powiedział w wywiadzie, że niemiecki Kościół może zaakceptować błogosławienie parom homoseksualnym.

Portal Pch24.pl cytuje odpowiedź niemieckiego hierarchy na pytanie o możliwość udzielania błogosławieństw parom homseksualnym z wywiadu dla “Bayerischer Rundfunk”: “Trzeba zachęcać, by kapłani i duszpasterze dawali ludziom wsparcie w konkretnych sytuacjach. Nie widzę tu w zasadzie żadnego problemu. Są rzeczy, których nie da się uregulować”.

Taki proceder jednak nie byłby zaskoczeniem dla niektórych członków Kościoła Katolickiego w Niemczech. “Niemieckich księży prawdopodobnie nie będzie trzeba szczególnie zachęcać do udzielania homoparom ‘błogosławieństw’. Do pierwszego takiego publicznego aktu zgorszenia doszło już nieomal jesienią ubiegłego roku. Ks. Stefan Suhling z miejscowości Wesel w diecezji Monastyru umówił się z lokalnym socjalistycznym burmistrzem Peterem Hinzem na zorganizowanie w kościele ceremonii udzielenia takiego ‘błogosławieństwa’. Burmistrz kilka dni wcześniej zawarł formalny związek ‘małżeński’ ze swoim partnerem, korzystając z nowego prawa przyjętego z walnym udziałem chrześcijańskich demokratów z CDU i CSU. Ks. Suhlingowi przeprowadzenia zamiaru zakazał dopiero biskup Felix Genn po nagłośnieniu sprawy przez media. Burmistrz głośno krytykował tę decyzję, przekonując, że to przejaw dyskryminacji. Diecezja niemal przepraszała, zarzekając się, że zakaz… w żadnej mierze nie miał  ‘deprecjonować związków jednopłciowych'”.

Kardynał Marx już w przeszłości wzywał do rewizji stanowiska Kościoła w sprawie małżeństwa i rodziny oraz związków homoseksualnych, choć nigdy nie mówiąc tego wprost i w sposób jednoznaczny. W wywiadzie dla “Die Welt” z grudnia 2017 roku, Marx powiedział, że małżeństwo musi być postrzegane jako związek między jednym mężczyzną i jedną kobietą, ale że nie widzi powodu, dla którego Kościół powinien sprzeciwić się państwu przyznającemu prawa małżeńskie parom jednopłciowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Katolicki historyk: przyczyną kryzysu w Kościele są milczący katolicy

Kresy.pl / Pch24.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zefir
    zefir :

    Arcybiskup Monachium myśli docześnie i pragmatycznie.Bez błogosławienia lesbijom i pedałom może nie być państwowych dotacji dla Kościoła Katolickiego w Niemczech,a to już zgroza.Wg arcybiskupa doktryna Kościoła,prawa moralne i herezja,to tylko brednie,zaś tonięcie we własnym bagnie docześnie mu nie zagraża.