Nielegalny transport 26 ton nielegalnych odpadów zatrzymany przez Krajową Administrację Skarbową (KAS). Bez wymaganych zezwoleń usiłowano wwieźć odpady przez dawne przejście graniczne w Gubinku.

Z Niemiec do Polski chciano wwieźć prawie 26 ton stłuczki szklanej. Informacja o takim transporcie znajdowała się w dokumentach. Podczas kontroli okazało się, że ładunek zwierał kawałki folii, plastiku, nakrętek metalowych i fragmentów korków. Ładunek był rozdrobniony i zmieszany z ziemią – poinformowała KAS we wtorek.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze potwierdził, że są to odpady komunalne. Cały transport został zatrzymany. Dokumentację przekazano do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, który wyda decyzję w tej sprawie.

“Firma z Wielkopolski nie posiadała dokumentów dotyczących transgranicznego przemieszczania odpadów, ani wymaganego zezwolenia na przywóz odpadów do Polski, które wydawane jest jako decyzja administracyjna przez GIOŚ” – podkreślono w komunikacie.

Zobacz także: Kara nawet 25 lat więzienia za „zbrodnię środowiskową”

Przypomnijmy, że w lutym bieżącego roku KAS zatrzymała 2 nielegalne transporty odpadów z Niemiec do Polski – 24 ton złomu i 16 ton używanej odzieży.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Także w październiku i listopadzie ubiegłego roku, KAS zatrzymywała nielegalne transporty odpadów z Niemiec, Francji i Austrii.

Zobacz także: NIK o kontroli odpadów wwożonych z Ukrainy: „nieskuteczna i nieszczelna”

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply