Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała nielegalny transport 18 ton odpadów, który jechał z Austrii do Polski.

KAS zatrzymała transport 18 ton nielegalnych odpadów – worki z używaną odzieżą. Była to kolejna partia odpadów zlecona przez tego samego odbiorcę, która miała trafić do Polski – poinformowała służba we wtorek.

Czytamy, że podczas kontroli samochodu ciężarowego, 2 km od przejścia granicznego Ludwigsdorf-Jędrzychowice, funkcjonariusze KAS wykryli, że w naczepie znajduje się 18 ton odpadów – worki z używaną odzieżą. Transport jechał z Austrii do Polski.

“Kierowca nie posiadał dokumentów wymaganych przy przewozie odpadów. Funkcjonariusze KAS ustalili, że polski odbiorca nie posiada instalacji wymaganej do odzysku lub przerobu odzieży używanej. Nie ma także zgody na taką działalność, wydaną przez krajowe władze sanitarne” – czytamy w komunikacie.

Przewóz został uznany przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska za nielegalny.

KAS podkreśla, że przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, odbiorcy do 500 tys. zł.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W październiku w Zgorzelcu, przy granicy z Niemcami, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali nielegalny transport 20 ton odpadów.

Także w tym miesiącu w porcie w Gdyni zatrzymano nielegalną przesyłkę 5,2 tys. ton odpadów. Przesyłka trafiła drogą morską do gdyńskiego portu z Turcji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Nielegalne śmieci spod Elbląga wracają do Wielkiej Brytanii

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply