Funkcjonariusze KAS i CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Grupa oferowała wysokooprocentowane pożyczki pod zastaw nieruchomości. Zatrzymano 13 osób.

W wyniku działań KAS i CBŚP zatrzymano 13 osób – poinformowała KAS w czwartkowym komunikacie.  Ustalenia śledztwa wskazują, że członkowie grupy przestępczej oferowali wysokooprocentowane pożyczki pod zastaw nieruchomości. Pożyczki te były udzielane osobom, które znajdowały się w trudnej sytuacji materialnej i nie miały możliwości zaciągnięcia zobowiązania finansowego np. w banku. Następnie, pod pozorem niespłacenia pożyczonej kwoty pożyczki lub nawet jej części, członkowie grupy przejmowali nieruchomości należące do pożyczkobiorców. W ten sposób grupa przestępcza weszła w posiadanie nieruchomości o wartości blisko 3 mln zł. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa przestępcza mogła działać w latach 2008-2015. W tym czasie oszukali wiele osób na terenie całego kraju.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W Prokuraturze Okręgowej w Kielcach zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyzysku kontrahenta (lichwy), oszustw czy prania pieniędzy pochodzących z przestępstw.

Zobacz także: Służby rozbiły grupę przestępcza, która naraziła Skarb Państwa na stratę około 15 mld złotych

 źr. KAS

źr. KAS

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na podstawie zebranego materiału dowodowego skierowano do sądu 8 wniosków o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczeń majątkowych oraz zakazu opuszczania kraju.

Zobacz także: SG, CBŚP oraz hiszpańskie służby rozbiły międzynarodową grupę przestępczą, która działała m.in. na terenie Polski [+VIDEO]

gov.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz