W porcie w Gdyni zatrzymano nielegalną przesyłkę 5,2 tys. ton odpadów. Przesyłka trafiła drogą morską do gdyńskiego portu z Turcji.

Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała nielegalną przesyłkę odpadów – 5,2 tys. ton. Ładunek znalazł się na terenie UE z naruszeniem przepisów międzynarodowego przemieszczania odpadów. Przesyłka trafiła do gdyńskiego portu z Turcji – poinformowała w środę KAS.

Podkreślono, że w 214 kontenerach miały znajdować się nasiona roślin.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 źr. gov.pl

źr. gov.pl

 źr. gov.pl

źr. gov.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytamy, że kontrola 214 kontenerów z udziałem inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku wykryła ok. 5,2 tys. ton odpadów w postaci gleby, ziemi i kamieni. Deklaracje przewozowe wskazywały, że w kontenerach miały znajdować się nasiona roślin.

Podkreślono, że przewóz tego typu odpadów wymaga wcześniejszego zgłoszenia i zgody Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

„Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni złożył zawiadomienie do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie o nielegalnym przemieszczaniu odpadów. Do czasu zakończenia postępowania, odpady pozostaną pod dozorem celnym. Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi również Prokuratura Rejonowa w Gdyni” – czytamy.

 źr. gov.pl

źr. gov.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Ponad 40 tys. ton odpadów przyjedzie z Niemiec do Polski

W lipcu Krajowa Administracja Skarbowa informowała o zatrzymaniu ponad 16 ton nielegalnych odpadów z Norwegii. Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie udaremnili wówczas przywóz z Norwegii na teren Polski ponad 16 ton odpadów.

W lutym elbląscy funkcjonariusze z komórki do zwalczania przestępczości gospodarczej przechwycili 150 ton nielegalnych odpadów. Były to zmieszane i sprasowane śmieci, w tym opakowania po napojach, folia aluminiowa, fragmenty nakrętek i papier. Wbrew dokumentacji nie nadawały się one do recyklingu.

Zobacz także: Media: do Polski nielegalnie trafiły tysiące ton „czarnej masy bateryjnej” ze Szwecji

gov.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz