Administracja Donalda Trumpa chce prowadzić ogólnoświatowe działania dyplomatyczne przeciwko kryminalizacji homoseksualizmu.

O planach władz USA poinformował we wtorek na portalu NBC News Josh Lederman. Dyplomatyczną kampanię Waszyngtonu przeciwko karaniu homoseksualistów ma poprowadzić otwarty gej, amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell. W przedstawicielstwie USA w Berlinie odbyła się 19 lutego kolacja dla działaczy homoseksualnych z całej Europy, na której planowali oni działania mające wywrzeć presję na państwa w których aktywność homoseksualna jest karalna.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Jest czymś martwiącym, że w XXI wieku około 70 państw nadal posiada prawa kryminalizujące orientacje lub aktywność LGBTI” – portal cytuje jednego z urzędników administracji Trumpa zaangażowanego w przygotowywanie działań USA w tej sferze. Waszyngton chce wykorzystać w swojej kampanii ONZ, Unię Europejską, Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, a także wsparcie innych państw.

NBC News zwraca uwagę, że administracja Trumpa przystąpiła do działania po wykonaniu wyroku śmierci na homoseksualiście w Iranie, państwie, które stało się dla niej głównym wrogiem geopolitycznym. Portal przypomina, że Grenell był jednym z tych amerykańskich dyplomatów, którzy najostrzej wypowiadali się przeciw Teheranowi i „agresywnie naciskał państwa europejskie” by zerwały porozumienie w sprawie irańskiego programu atomowego z 2015 r. Sugeruje przy tym, że sprawa dekryminalizacji homoseksualizmu może być pomocna w mobilizowaniu tych państw przeciw Iranowi.

Jednocześnie NBC News przypomina, że część sprzymierzeńców USA, w tym tych wspierających Waszyngton przeciw Iranowi, także uznaje aktywność homoseksualną za czyn karalny. Tak jest między innymi w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Czytaj także: Rosyjscy komuniści zaproponowali ustawę wymierzoną w środowiska LGBT

nbcnews.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    uvara :

    O tak, priorytety ustalone, JU-ES-EJ nie spocznie dopóki w każdym zakątku świata tęczowa flaga nie zostanie powieszona na masztach administracji oblok flag państwowych, a kto się sprzeciwi jest wrogiem demokracji, wolności i postępu… a zupełnie przy okazji można zaatakować militarnie takie homo-nieprzyjazne kraje jak Wenezeula.