Wstępne wyniki drugiej fazy przeprowadzanych na ludziach badań klinicznych szczepionki przeciwko Covid-19 francuskiej firmy Sanofi oraz brytyjskiego koncernu GlaxoSmithKline (GSK) potwierdziły wysoką skuteczność preparatu – poinformował koncern Sanofi w poniedziałek.

Sanofi i brytyjska firma GSK poinformowały, że trzecia faza badań rozpocznie się w nadchodzących tygodniach i obejmie ponad 35 000 dorosłych osób. Firmy mają nadzieję, że szczepionka zostanie zatwierdzona do czwartego kwartału. Początkowo koncerny zakładały, że uda się wprowadzić ją na rynek w pierwszej połowie bieżącego roku – przypomina agencja „Reuters”.

„Wstępne wyniki fazy 2 wykazały 95% do 100% serokonwersji po drugim wstrzyknięciu we wszystkich grupach wiekowych (od 18 do 95 lat) i we wszystkich dawkach, przy akceptowalnej tolerancji i bez obaw o bezpieczeństwo” – podaje Sanofi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Sanofi podpisała umowy zakupowe na szczepionki ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą, Wielką Brytanią i UE (w ramach wspólnego programu zakupowego), a także z ośrodkiem COVAX wspieranym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Przypomnijmy, że w połowie kwietnia bieżącego roku epidemiolodzy z wiodących ośrodków akademickich z całego świata ostrzegali, że mamy rok lub mniej zanim wirus zmutuje do tego stopnia, że ​​większość szczepionek pierwszej generacji stanie się nieskuteczna.

Zobacz także: Ministerstwo Zdrowia: Temat przekazania szczepionek Ukrainie jest nadal aktualny

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ankiecie przeprowadzonej przez The People’s Vaccine Alliance  wśród 77 epidemiologów z 28 krajów, aż dwie trzecie naukowców stwierdziło, że mamy rok lub mniej, zanim koronawirus zmutuje do tego stopnia, że ​​większość szczepionek pierwszej generacji stanie się nieskuteczna i będzie wymagane stworzenie nowych szczepionek lub zmodyfikowanie starych. Spośród ankietowanych prawie jedna trzecia podała okres dziewięciu miesięcy lub mniej. Mniej niż jeden na ośmiu powiedział, że wierzy, że mutacje nigdy nie spowodują, że obecne szczepionki staną się nieskuteczne.

Zobacz także: Firmy proszą rząd o szczepienia dla pracowników z Ukrainy

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. swojmil
  swojmil :

  Magnesy lepią się do miejsc ukłucia najnowszą „szczepionką”?
  SPIONs (nano-cząstki super-para-magnetycznej rdzy Fe3O4 wykonane z utlenionego szkła żelaznego) wspomagają dostarczanie plazmidowego DNA do komórek ssaków, poprzez tzw. efekt gąbki protonowej, dzięki dużej zdolności buforowej dodatnio naładowanego polimeru poli-kationowego oblepiającego (z powodu grup karboksylowych) względnie ujemnie naładowane SPIONs
  https://doi.org/10.1007/978-1-4939-0410-5_12

  Jak to szło? MANP https://doi.org/10.1080/17425247.2021.1860938

  A teraz obejrzyj sobie jeszcze raz film „Interstellar” o potencjalnym samo-wygnaniu ludzkości. Tym razem będziesz mądrzejszy, bo już wiesz kto zrobił i na jakiej zasadzie będzie działać rdzawa szadź w uprawach GMO, które nawiasem mają o rząd większą liczbę chromosomów niż zboża stulecie temu.
  Po co to robią?
  Bo są zombie „elitami” żyjącymi w powtórkach zawiniętego czasu jak durne roboty obijające się o ściany labiryntu czasu bez pamięci przebytych cykli? No też.

  Ale gdyby przyczynowość istniała w pętlach poza pierwszym przebiegiem czasu, czyli w logice zombiaków to państwa północy rozwijają se tą samobójczą nano-biologię jedynie dla lepszych statystyk żołnierzy cyborgów niż tych widzianych w Syrii; niepomni, że później z tego wyjdą tacy wypatroszeni z życia mieszkańcy jałowych faweli, jak w filmie „Elizjum”.