W środę 11 listopada pierwszy prototyp lekkiego, autonomicznego bezzałogowego pojazdu bojowego w ramach programu RCV-L (Robotic Combat Vehicle-Light) został dostarczony amerykańskiej armii.

W środę spółki QinetiQ i Pratt Miller Defense dostarczyły pierwszy prototyp lekkiego, autonomicznego bezzałogowego pojazdu bojowego w ramach programu RCV-L siłom lądowym armii USA – podaje portal „Breaking Defense”.

Pojazd został zamówiony przez US Army Combat Capabilities Development Command (CCDC) Ground Vehicle Systems Center (GVSC). 5 listopada br. dostarczono go na testy do bazy lotniczej Gwardii Narodowej stanu Michigan w Selfridge, Harrison. Cztery prototypy zostały zamówione 9 stycznia br.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Prototypy będą testowane w centrum badawczym GVSC w Warren w stanie Michigan. Będą dotyczyły współdziałania zespołu, który jest złożony z załogowego i bezzałogowego pojazdu bojowego (MUM-T, Manned-UnManned Teaming).

RCV-L został zbudowany w oparciu o zmodyfikowany autonomiczny pojazd gąsienicowy EMAV (Expeditionary Modular Autonomous Vehicle). Ma na celu wsparcie ogniowe piechoty.

RCV-L waży 7 ton. Jest częścią inicjatywy, która ma na celu wdrożenie rodziny modułowych pojazdów bojowych, zdalnie sterowanych i zdolnych do ograniczonego autonomicznego wsparcia ogniowego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że Textron Systems ogłosił w październiku, że w przyszłym roku dostarczy armii Stanów Zjednoczonych w pełni elektryczną wersję swojego robota bojowego M5 Ripsaw Robotic Combat Vehicle.

Także w październiku izraelskie UVision Air i estońskie Milrem Robotics zaprezentowały opracowane wspólnie projekty bezzałogowców lądowych wyposażonych w wyrzutnie amunicji krążącej Hero.

Zobacz także: Patria udostępniła nagrania ciężkiego bezzałogowego pojazdu naziemnego

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ostatnich miesiącach testy w zakresie robotów bojowych prowadzą także Rosjanie.

Zobacz także: Bezzałogowe pojazdy naziemne Mission Master dołączyły do eksperymentalnego programu holenderskiej armii [+FOTO/+VIDEO] 

W czerwcu br. estońska firma Milrem Robotics wraz z firmą John Cockerill Defense zaprezentowała zautomatyzowany pojazd bojowy Type X. Podwozie pojazdu Type X to projekt mobilnego, modułowego pojazdu wielozadaniowego, który stanowi platformę dla bezzałogowych pojazdów opancerzonych. Jest to pierwszy pojazd bojowy, który został celowo zaprojektowany jako bezzałogowy, mający stanowić integralną część zmechanizowanych jednostek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Holandia i Estonia wspólnie zamówiły pojazdy UGV od Milrem Robotics

breakingdefense.com / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz