Fińska spółka Patria pracuje nad rozwojem ciężkich bezzałogowych pojazdów lądowych – czytamy na stronie koncernu. Poziom, który został osiągnięty umożliwia  zdalne kierowanie pojazdem AMV 8×8  przy pomocy sieci 5G i 4G.

Fińska Grupa Patria pracuje nad nowymi możliwościami rozwoju ciężkich bezzałogowych pojazdów lądowych – poinformował koncern w poniedziałek.  Patria podaje, że osiągnięty dotychczas poziom umożliwia  zdalne kierowanie pojazdem AMV 8×8  przy pomocy sieci 5G i 4G.

Demonstracja zdalnie sterowanego pojazdu Patria AMV 8×8 w sieci 5G została przeprowadzona we współpracy z Uniwersytetem w Tampere i była częścią projektu RemoteFeel.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

RemoteFeel to projekt badawczy założony przez Business Finlandię, FIMA ry (Forum for Intelligent Machines), a także podmioty badawcze. Uczestnicy programu mieli możliwość zdalnego kierowania pojazdem Patria AMV 8×8. W demonstracji wykorzystano zdalny pulpit operacyjny ROD (Remote Operating Desk) firmy Patria.  Jest on wyposażony w nowoczesny interfejs użytkownika zawierający dodatkowe funkcje, m.in. rzeczywistość rozszerzona i dotykowe sterowanie. Ma to na celu zbliżenie kierowania zdalnego do sytuacji, gdy kierowca siedzi w pojeździe.

Patria rozwija system ciężkich bezzałogowych pojazdów lądowych nieprzerwanie od kilku lat i jest wiodącą firmą w dziedzinie zdolności bezzałogowych w swoim segmencie biznesowym.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Wykonano testy polskiego systemu sterowania rakietami

Patria po raz pierwszy publicznie zademonstrowała swoje możliwości bezzałogowego ciężkiego pojazdu naziemnego podczas European Land Robots Trial (ELROB) w Belgii w 2018 roku, gdzie przedstawiono dwa pojazdy Patria AMV 8×8.

Bezzałogowe rozwiązanie Patrii można zintegrować z nowymi pojazdami AMVXP, Patria 6×6, a także pojazdami AMV 8×8 bez większych zmian w ich konfiguracji.

Spółka Rosomak S.A. produkuje odmianę transportera Patria AMV na licencji w Polsce.

patriagroup.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz