Kazachstan wprowadza kolejną kwarantannę

Władze Kazachstanu ogłosiły w niedzielę kolejną ogólnokrajową kwarantannę obejmującą zobowiązanie starszych obywateli do nie opuszczania domów bez istotnej potrzeby.

Władze środkowoazjatyckiej republiki ponownie zadecydowały o wprowadzeniu zasad generalnej kwarantanny. Pierwsza została wprowadzona jeszcze 16 marca. Odwołano ją 11 maja. Ponowne wprowadzenie tego rodzaju generalnego środka zapobiegawczego przeciwko szerzeniu się koronawirusa SARS COVID-19 jest pierwszym takim przypadkiem na świecie, jak podał portal The Diplomat.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podaje portal, według danych z poniedziałku w Kazachstanie odnotowano już od początku pandemii 48 574 przypadków zarażenia się koronawirusem. Dynamika zarazy w tym kraju rośnie bowiem według portalu Worldometers.info w poniedziałek odnotowano w nim 1403 nowych przypadków. Dziś wykryto ich już 1109. I właśnie duży wzrost liczby nowych zakażeń miał skłonić władze państwowe do przywrócenia stanu kwarantanny.

Najwięcej nowych przypadków zarażenia odnotowano w ostatnich dniach w największych miastach kraju – stolicy Nur-Sułtanie oraz Ałmaty oraz w obwodzie atyrauskim położonym na zachodzie kraju. W tym ostatnim w poniedziałek wykryto 325  zarażeń. W regionie tym znajduje się ważne pole naftowe Tengiz.

Wprowadzone w niedzielę obostrzenia zakładają zakaz zgromadzeń publicznych, zakaz opuszczania domów dla osób powyżej 65 roku życia, wstrzymanie połączeń autobusowych i ruchu samochodowego między regionami. W przestrzeni publicznej będzie można spotykać się poruszać w grupach nie większych niż trzyosobowych. Zamknięte zostały także lokale gastronomiczne i rekreacyjne.

thediplomat.com/worldometers.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz