Opracowany przez Rheinmetall bezzałogowy pojazd naziemny Mission Master dołączy do programu eksperymentalnego armii holenderskiej – poinformował we wtorek Rheinmetall na swojej witrynie internetowej.

Jak poinformował we wtorek Rheinmetall na swojej stronie internetowej, do holenderskiego eksperymentalnego programu pojazdów bezzałogowych dołączył opracowany przez firmę bezzałogowy pojazd naziemny Mission Master.

W ciągu najbliższych dwóch lat Dział Robotyki i Systemów Autonomicznych 13. Lekkiej Brygady będzie prowadził program rozwoju koncepcji i eksperymentów, aby utorować drogę dla autonomicznych jednostek operacyjnych.

Zobacz też: Holandia i Estonia wspólnie zamówiły pojazdy UGV od Milrem Robotics

Zostaną opracowane różne innowacyjne koncepcje operacyjne w celu stworzenia pożądanych przyszłych elementów manewrowych, które umożliwią armii holenderskiej skuteczniejsze wykonywanie misji. Te koncepcje operacyjne obejmują wykorzystanie autonomicznych bezzałogowych pojazdów naziemnych.

“Platforma Mission Master została zaprojektowana z myślą o maksymalnej elastyczności i może być łatwo dostosowana do szerokiej gamy różnych misji dzięki modułowym dodatkom zaprojektowanym specjalnie do szybkiej instalacji. Jest w stanie wykonywać szeroki wachlarz zadań, w tym transport ładunków, ewakuację wypadków, wykrywanie CBRN, obserwację i wsparcie ogniowe. Może również służyć jako stacja przekaźnikowa komunikacji mobilnej” – podaje firma.

“Mission Master to solidna platforma, charakteryzująca się wytrzymałością na dużych odległościach i cichym trybem jazdy. Jego wyjątkowa mobilność w każdym terenie pozwala mu manewrować w trudnych warunkach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Szybkość, skalowalna autonomia i sprawdzona wysoka mobilność we wszystkich typach terenu sprawiają, że Mission Master jest potężnym, wysoce niezawodnym towarzyszem zdemontowanych sił działających w małych grupach. Misja Master doskonale pasuje zatem do programu CD&E armii holenderskiej” – dodaje producent.

Zobacz też: Europejskie roboty bojowe zostaną stworzone przez Milrem Robotics z Estonii

Zobacz też: Estoński Milrem i izraelskie Uvision prezentują koncepcję lądowych bezzałogowców z systemami amunicji krążącej Hero

  Zobacz też: Patria upubliczniła nagrania ciężkiego bezzałogowego pojazdu naziemnego

Kresy.pl/Rheinmetall

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply