Armia amerykańska otrzymała prototypy lekkich i średnich robotów bojowych i przygotowuje je do oceny w 2022 roku – poinformował w środę portal Defense News.

Jak poinformował w środę portal Defense News, Armia amerykańska otrzymała prototypy lekkich i średnich robotów bojowych i przygotowuje je do oceny w 2022 roku.

Armia odebrała dostawę pierwszego z czterech pojazdów RCV-Light od zespołu QinetiQ North America i Pratt Miller – który wygrał kontrakt na produkcję prototypów rok temu – w listopadzie 2020 roku.

Cztery prototypy zostały dostarczone do Centrum Systemów Pojazdów Naziemnych amerykańskiej armii, gdzie zespół rozpoczął integrację opracowanego przez rząd oprogramowania autonomicznego technologii robotycznej na tych platformach.

Armia przeprowadziła już ocenę RCV w Fort Carson w Kolorado w 2020 roku, ale skupiała się na ciężkich pojazdach, więc teraz przygotowuje się do przeprowadzenia kolejnego eksperymentu operacyjnego w Fort Hood w Teksasie od czerwca do sierpnia 2022 roku – poinformował portal. Armia USA chce opracować lekką, średnią i ciężką wersję RCV, aby móc wysyłać bezzałogowe pojazdy do walki z siłami wroga.

Zobacz też: Armia USA dostała pierwszy prototyp lekkiego, autonomicznego bezzałogowego pojazdu bojowego w ramach programu RCV-L

W listopadzie 2020 roku pierwszy prototyp lekkiego, autonomicznego bezzałogowego pojazdu bojowego w ramach programu RCV-L (Robotic Combat Vehicle-Light) został dostarczony amerykańskiej armii.

Zobacz też: Textron Systems dostarczy amerykańskiej armii nowe bezzałogowe pojazdy bojowe

Kresy.pl/Defense News

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply