Turecka artyleria dokonała ostrzału wiosek położonych w syryjskiej prowincji Rakka przy granicy Turcji.

Jak podał we poniedziałek portal Al Masdar News za kurdyjską agencją informacyjną Firat turecka artyleria ostrzelała wioski położone na zachód od przygranicznego miast Tel Abjad. Według Firat ostrzał wiosek był “ciężki”, a niektórzy mieszkańcy odnieśli obrażenia, nie skonkretyzowano jednak liczby rannych.

Al Masdar News twierdzi, że tureckiemu ostrzałowi podlegały też wsie w pobliżu miasta Ajn Issa położone przy strategicznej autostradzie łączącej Aleppo z Hasaką na wschodzie kraju. Tam również mieli być ranni, ale także w tym przypadku brak konkretnych danych na ten temat.

Informacje te potwierdza portal Syrialiveuamap.com, który wśród ostrzelanych przez turecką artylerię miejscowości wymienia Eridę, Kor Hasan oraz silosy Kazeli.

Wszystkie ostrzelane miejscowości znajdują się na terenie kontrolowanym przez Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) czyli formację kontrolowaną przez syryjskich Kurdów z Partii Zjednoczenia Narodowego (PYD), którzy na obszarze północno-wschodniej Syrii ustanowili swoje kwazi-państwo.

Ostrzelany miejscowości znajdują się obok pasu terytorium północnej Syrii o szerokości 30 km niegdyś zamieszkanego przez ludność kurdyjską, który został opanowany przez turecką armię w toku ofensywy w październiku ubiegłego roku.

almasdarnews.com/syrialiveuamap.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply