Reprezentacja Polski zmierzyła się w sobotę z Arabią Saudyjską, wygrywając 2-0. To drugi mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze.

Polacy pokonali Arabię Saudyjską 2-0. W 39. minucie sobotniego spotkania bramkę zdobył Piotr Zieliński, a w 82. minucie trafił Robert Lewandowski. Wojciech Szczęsny obronił z kolei rzut karny.

Mecz rozpoczął się o godzinie 14:00 na Education City Stadium.

W 63. minucie meczu świetną sytuację miał Milik. Był niepilnowany w polu karnym i uderzył głową. Piłka odbiła się jednak od poprzeczki. Trzy minuty później w słupek trafił Robert Lewandowski.

W kolejnej sytuacji strzelił gola.

Drużyna zaczęła sobotni mecz dwoma napastnikami – Lewandowskim i Milkiem. Trener “poświęcił” Szymańskiego. Wzmocnił za to środek pola Bielikiem.

Przypomnijmy, że w swoim pierwszym meczu na mundialu w Katarze, Polska zremisowała 0-0 z Meksykiem. W drugiej połowie Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego.