Krzysztof Mieszkowski słynie z dziwacznych wypowiedzi. W czwartek wcielił się w rolę eksperta piłkarskiego i z sejmowej mównicy zasugerował, że słaby występ reprezentacji Polski na mundialu w Rosji był wynikiem braku piłkarzy… z Afryki lub Azji.

Mieszkowski z sejmowej mównicy krytykował wczoraj polityków PiS, którzy zarzucali opozycji wynoszenie sporów wewnętrznych na forum unijne. Według niego określenie „donoszenie na Polskę do Europy”, używane przez posłów PiS jest niewłaściwe, ponieważ „Europa jest naszą ojczyzną”. Zdaniem Mieszkowskiego taki „populizm eurosceptyczny jest niezwykle niebezpieczny”.

Poseł Nowoczesnej dopytywał także jednego z ministrów siedzących w ławach rządowych o rzekome plany zmniejszenia wydatków na promocję polskiej kultury za granicą. Niespodziewanie szybko przeszedł do… piłki nożnej.

Jest jeszcze jedna ważna być może sprawa dla przyszłości Europy. Chodzi o uchodźców i imigrantów. Polska w tej sprawie zachowuje się strasznie. Zamknęliśmy drzwi przed uchodźcami. Zygmunt Bauman mówił, że „stoją u naszych drzwi”. Być może Polska drużyna była tak słaba, bo po prostu zabrakło nam piłkarzy pochodzących z Afryki czy z Azji. – oświadczył Mieszkowski na zakończenie swojego wystąpienia.

PRZECZYTAJ: Muzułmanka: w Finlandii jest za dużo Finów – ale imigracja ten problem rozwiąże

Słowa Mieszkowskiego wpisują się w ton komentarzy niektórych przedstawicieli środowisk lewicowo-liberalnych, którzy z mundialowego sukcesu reprezentacji Francji, pełnej piłkarzy o rodowodzie afrykańskim, zrobili dowód na rzekomą wyższość „multikulturalizmu”. Tak sugerował m.in. były dziennikarz TVP Marcin Antosiewicz pisząc, że mistrzem świata została „najbardziej wielokulturowa drużyna”. Według niego „imigranci ciężko pracują na sukces” Francji. Wielość imigrantów w reprezentacji Francji zauważył także dziennikarz Gazety Wyborczej Paweł Wroński. „Teraz prawica zacznie tłumaczyć, że Francja jest mistrzem świata, bo ma najwięcej imigrantów” – ironizował Wroński na Twitterze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Zamieszki na ulicach francuskich miast po wygraniu mundialu [+VIDEO]

Kresy.pl / Twitter / YouTube
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jwu :

    Dobry jest ten „ekspert”,daje do zrozumienia ,że potrzeba nam obcej krwi,i jednocześnie zapomina o białej Chorwacji ,która grała w finale.Jeżeli tacy ludzie ,będą decydować o naszej przyszłości,to czarno to widzę i emigracja na Białoruś nas czeka.

  2. Avatar
    Gaetano :

    Czyżby ten teatralny wiedźmin żył izolowany w puszczy? Zapewne nie widzi, ile tałatajstwa wszelkiej maści sprowadził do Polski jego sejmowy wróg i nie ustaje w wysiłkach, aby tę masę stanowczo powiększyć. Tak przy okazji, jeden z Afryki już był w drużynie i szybko spieprzył.