W ramach prewencji i walki z terroryzmem o ponad 80 procent w porównaniu z zeszłym rokiem wzrosła liczba imigrantów wydalonych z Włoch.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podało, że od początku roku liczba imigrantów wydalonych z powodów związanych z bezpieczeństwem kraju wyniosła 67 osób. MSW podkreśla, że jest to rekordowa liczba. Według danych opublikowanych przez resort spraw wewnętrznych w tym samym okresie w 2016 roku z Włochy zostało wydalonych 37 podejrzanych o radykalizm i sympatie dla Państwa Islamskiego.

Łącznie od początku 2015 roku, czyli od zamachu dżihadystów na paryską redakcję “Charlie Hebdo”, z Włoch zostało wydalonych 199 osób, z czego trzech stanowili imamowie. Wydalenie z terytorium Włoch, jest jedną z podstawowych form prewencji, stosowanych przez władze tego kraju w związku z zagrożeniem terrorystycznym.

CZYTAJ TAKŻE: Włochy: tysiące młodych imigrantów znika z ośrodków

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przekazało także, że wzrosła liczba aresztowań ekstremistów. Dokonano ich 29 w porównaniu z 25 w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2016 roku. Resort ujawnił, że prowadzi obserwację 125 osób podejrzanych o walkę w Syrii w szeregach ISIS.

Resort zaznaczył także, że o 46 procent wzrosła liczba składanych wniosków o azyl. Od stycznia złożono ich 86 tysięcy. Do tej pory władze Włoch odrzuciły 52 procent z nich.

ZOBACZ TAKŻE: Włochy: rząd chce dawać obywatelstwo dzieciom imigrantów urodzonych we Włoszech

Po zamknięciu tzw. bałkańskiego szlaku przerzutu imigrantów, wzrósł ruch na tzw. szlaku włoskim przez Morze Śródziemne, z którym państwo włoskie stara się walczyć. Ograniczono m. in. prawa organizacji pozarządowych do ściągania imigrantów z morza, z powodu podejrzeń o udział tych NGO-sów w gangach przemytników imigrantów.

kresy.pl / polsatnews.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply