Jeden z deputowanych partii Julii Tymoszenko przyznał, że zarażona koronawirusem była premier Ukrainy jest w stanie krytycznym.

Na temat stanu zdrowia Julii Tymoszenko, szefowej partii Batkiwszczyna, wypowiedział się we wtorek wieczorem na antenie stacji Ukraina 24 jeden z deputowanych tego ugrupowania, Wadym Iwczenko.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Julia Tymoszenko jest w stanie krytycznym, ma wysoką gorączkę” – powiedział polityk. Zaznaczył przy tym, że Tymoszenko nie jest podłączona do respiratora, o czym wcześniej pisały ukraińskie media.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„To nieprawda, że jest podłączona do aparatury. (…) Ona przyjmuje wszelkie środki odpowiednie do protokołu celem wentylacji płuc, ale to nie jest respirator. To inna, odpowiednia aparatura” – twierdził Iwczenko.

Jak informowaliśmy wcześniej, informacje o tym, że Julia Tymoszenko jest zarażona koronawirusem potwierdził w minioną niedzielę rzecznik jej partii, Maryna Soroka. Stacja RBK Ukraina powołując się na swoje źródła podała we wtorek, że stan byłej premier jest określany jako „stabilnie ciężki”. Ma gorączkę, która nie spada poniżej 39 stopni. Poinformowano też, że została podłączona do respiratora, czemu później zaprzeczył deputowany Iwczenko.

Ukraińskie media podają też, że pozytywne wyniki testów na obecność SARS-COV-S uzyskali córka byłej premier, Eugenia, a także jej zięć, Artur Czeczotkin. Oboje również chorują, ale mają łagodne objawy. Jednocześnie nie wiadomo, w jakich okolicznościach Tymoszenko zaraziła się koronawirusem, ani w którym szpitalu jest leczona.

ukraina24.segodnya.ua / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz