Władze Nowego Jorku szykują się do wprowadzenia obowiązkowego szczepienia przeciwko COVID-19.

Szczepienie to stanie się obligatoryjne 27 grudnia, jak podał w poniedziałek portal rp.pl. Władze największego miasta USA nałożyły obowiązek wyegzekwowania szczepień na właścicieli działających w nim firm. Szefowie 184 tys. przedsiębiorstw mają dopilnować, by wszyscy ich pracownicy przyjęli szczepionkę przeciwko COVID-19.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Władze Nowego Jorku chcą zaszczepienia nie tylko osób dorosłych. Do 14 grudnia przynajmniej jedną dawkę muszą przyjąć też dzieci w wieku 5-11 lat. W przeciwnym razie dzieci takie nie będą mogły wchodzić do restauracji i uczestniczyć w zajęciach przeprowadzanych poza terenem szkoły.

„Szczepienia to sposób na wyjście z tej pandemii, a to są odważne, pierwsze w kraju środki zachęcające nowojorczyków do zachowania bezpieczeństwa”  – powiedział burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio, którego zacytował portal rp.pl.

De Blasio opuszcza stanowisko już w przyszłym miesiącu. Tymczasem jego następca Eric Adams nie wyraził jeszcze swojego poparcia dla nowych przepisów przeciwepidemicznych. Jego rzecznik Evan Thies powiedział, że Adams „oceni ten przepis i inne strategie COVID, gdy będzie na stanowisku i podejmie decyzje w oparciu o naukę, skuteczność i porady pracowników służby zdrowia”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

USA są państwem o największej na świecie liczbie odnotowanych przypadków zakażenia się wirusem SARS CoV-2 (ponad 50 mln) oraz największej liczbie zgonów osób chorych na COVID-19 (ponad 809 tys.). W czasie pierwszej fali to właśnie Nowy Jork stał się epicentrum epidemii na obszarze USA.

rp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz