Rząd Francji przewiduje, że w tym roku PKB kraju spadnie o 11 proc. – oświadczył we wtorek minister gospodarki i finansów Francji Bruno Le Maire. Dotychczasowe prognozy sugerowały, że gospodarka skurczy się w skali roku o 8 proc.

Przewidywania rządu Francji wskazują, że w bieżącym roku PKB kraju spadnie o 11 proc. – powiedział we wtorek minister gospodarki i finansów Francji Bruno Le Maire. Wcześniejsze prognozy wskazywały, że gospodarka kraju skurczy się o 8 proc. w skali roku – podaje portal „Barron’s”.

„Szok gospodarczy jest wyjątkowo brutalny” – powiedział minister na antenie radia RTL. „Jestem absolutnie przekonany, że w 2021 roku odbijemy” – dodał. Podkreślił jednak, że najtrudniejsze jeszcze dopiero czeka jego kraj.

Agencja AFP podaje, że wspomniana nowa prognoza skali recesji zostanie zatwierdzona w budżecie naprawczym. Będzie on przedstawiony przez francuski rząd 10 czerwca.

W zeszłym tygodniu francuski urząd statystyczny INSEE ostrzegł, że ​​spadek gospodarczy będzie znacznie większy niż dotychczasowe szacunki rządu mówiące o 8 procentach. Wynika to z faktu, że gospodarcze ożywienie, mające nastąpić po zniesieniu ograniczeń wprowadzonych na skutek pandemii koronawirusa, będzie zauważalne w najlepszym przypadku w II połowie roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Czytamy, że francuski rząd uruchomił ogromne pakiety pomocowe dla kluczowych sektorów, takich jak turystyka, przemysł motoryzacyjny i lotnictwo, w celu  ochrony krajowej gospodarki. Do września w kraju ma ruszyć program ożywienia gospodarczego, który będzie miał na celu pomoc w odrobieniu strat spowodowanych pandemią.

Obostrzenia związane z epidemią są aktualnie stopniowo łagodzone przez francuskie władze.

Agencja Reuters podkreśla, że we wtorek we Francji otwartych zostało 300 tys. kawiarni, barów i restauracji.

Zobacz także: Francja, Niemcy i Wielka Brytania krytykują USA za wycofanie zezwoleń na współprace z Iranem

barrons.com / reuters.com / afp.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz