Tureckie ​​Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej chce zwalczać treści K-pop (koreański pop), które mają mieć negatywny wpływ na młodzież.

W zeszłym miesiącu trzy nastolatki uciekły z domu w Stambule, by wyjechać do Korei Południowej, wywołując w Turcji dyskusje na temat K-popu, który jest powodem do niepokoju wśród konserwatywnych rodzin w Turcji. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zdecydowało się w tej sytuacji zareagować.

Badania przeprowadzone przez Ministerstwo pod nazwą „Kultura popularna a zdrowy rozwój dzieci” zostały podsumowane następująco:

„Media społecznościowe i prasa są monitorowane 24/7 przez specjalnie powołaną w tym celu jednostkę. Działania interwencyjne i uświadamiające prowadzone są przeciwko treściom w mediach społecznościowych szkodliwym dla rozwoju dzieci”.

„Jesteśmy w kontakcie i współpracujemy z Departamentem Zwalczania Cyberprzestępczości Generalnej Dyrekcji Bezpieczeństwa w celu ustalenia adresu, danych personalnych i adresu URL [osób publikujących i odbierających szkodliwe treści – red.]. W przypadku postów, których adres URL jest znany, należy niezwłocznie złożyć wniosek do Urzędu ds. Technologii Informatycznych i Komunikacji za pośrednictwem telefonu, poczty elektronicznej i oficjalnej korespondencji o usunięcie/zablokowanie treści. Podejmowane są próby usunięcia treści, których nie można usunąć w ten sposób na drodze sądowej”.

Walka o zapobieganie rozprzestrzenianiu się K-popu nie ogranicza się do internetu. “W celu ochrony dzieci przed zagrożeniami na ulicach, w szkołach i podobnych obszarach, gdzie dzieci znajdują się poza kontrolą rodzicielską” we wszystkich prowincjach utworzono 637 odrębnych zespołów interwencyjnych, które przeprowadzają monitorują sieć w celu wykrywania, ochrony i profilaktyki.

Do tej pory udało się dotrzeć do blisko 125 tys. dzieci z różnych grup ryzyka, odbyło się także 8000 wizyt w szkołach, przeprowadzono również wywiady z blisko 40 tys. rodzin. Podczas badań terenowych prowadzonych przez zespoły mobilne zainicjowano działania informacyjne o charakterze ochronnym i profilaktycznym na temat popularnych trendów w Internecie dla dzieci i rodzin.

Jak podkreślił portal serbestiyet.com, ministerstwo w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się treści K-pop wykorzystuje narzędzia, które służą także do walki z narkotykami. Wśród nich jest np. całodobowa infolinia.

Ministerstwo podjęło także we współpracy z Federacją Gier Dziecięcych i Klubów Sportowych działania mające na celu popularyzację tradycyjnych gier i zabaw.

Media i komentatorzy zbliżeni do rządu wielokrotnie oskarżali zespoły K-popowe, zwłaszcza BTS, jeden z najpopularniejszych, o „mieszanie tożsamości płciowej”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

BTS znalazło się na szczycie letnich list odtwarzania w tym roku ze swoją piosenką „Butter”. Siedmiu członków grupy stanęło na podium w ONZ w 2018 r. i wygłosiło przemówienie wspierające młodych ludzi, aby stawali w obronie mniejszości seksualnych. Jeden z komentatorów stwierdził, że “tym, co sprawia, że ​​grupa jest tak niebezpieczna, jest to, że pod całym tym efektownym opakowaniem jest częścią globalnie zorganizowanego projektu <<społeczeństwa bezpłciowego>>”.

Prezydent Chin Xi Jinping zaapelował na początku września o “odnowienie narodu”, m.in. poprzez usunięcie “zniewieściałych” mężczyzn z chińskich kanałów telewizyjnych. Urząd kontrolujący emisję programów telewizyjnych na terenie Chin oznajmił, że nadawcy muszą “położyć kres erze maminsynków i innych przykładów nienormalnej estetyki”. W komunikacie użyto pogardliwego dla mężczyzn zwrotu “niang pao”, co można przetłumaczyć jako “zniewieściały mężczyzna” czy też “laluś”.

W tym czasie opublikowano również zalecenia skierowane do celebrytów płci męskiej. Dotyczą one unikania stosowania makijażu oraz przybrania bardziej “męskiego” wyglądu w obawie przed wzorcami pochodzącymi od japońskich, koreańskich i chińskich gwiazd muzyki pop.

Jak informowaliśmy na początku br., chińskie ministerstwo edukacji wezwało szkoły do zreformowania oferty wychowania fizycznego i zatrudnienia większej liczby mężczyzn w szkołach. Działania te mają zapobiec „dalszej feminizacji” młodzieży płci męskiej.

Wezwano szkoły do „pełnej reformy oferty w zakresie wychowania fizycznego i wzmocnienia rekrutacji męskich nauczycieli”, co ma na celu „kultywowanie męskości uczniów”. Stwierdzono, że młodzi Chińczycy stali się zbyt „kobiecy”.

Kresy.pl / serbestiyet.com / hurriyetdailynews.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply