McMaster: Turcja i Katar wspierają radykalne ideologie

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego przy prezydencie Donaldzie Trumpie, generał Herbert McMaster, potępił Katar i Turcję za przyjęcie „nowej roli” jako głównych sponsorów i źródeł finansowania ekstremistycznej ideologii islamistycznej.

Podczas wystąpienia w think-tanku Policy Exchange w Waszyngtonie, McMaster ogłosił, że prezydent Donald Trump w najbliższy poniedziałek ogłosi nową strategię bezpieczeństwa narodowego, w której administracja zwróci szczególną uwagę na cztery obszary: ochronę kraju, pogłębianie amerykańskiego dobrobytu, zachowanie pokoju dzięki sile i rozszerzaniu amerykańskich wpływów.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Radykalna islamska ideologia jest poważnym zagrożeniem dla wszystkich cywilizowanych ludzi” – powiedział McMaster. Amerykański doradca ds. bezpieczeństwa narodowego zauważył, że zagrożenie to było traktowanie w przeszłości w sposób krótkowzroczny.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Nie zwracaliśmy wystarczającej uwagi na to, w jaki sposób [radykalna islamska ideologia] rozwija się poprzez organizacje charytatywne, madrasy i inne organizacje społeczne” – powiedział.

Podczas, gdy Gen McMaster odniósł się do wsparcia Arabii Saudyjskiej dla niektórych z tych organizacji z przeszłości, wyróżnił  Katar i Turcję jako obecnie głównych zwolenników islamistycznej ideologii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump zatwierdził Narodową Strategię Bezpieczeństwa

McMaster zaznaczył, że rosnące problemy Turcji z Zachodem wynikają w dużej mierze z rozwoju tureckiej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, do której należy prezydent Recep Tayyip Erdogan.

Kresy.pl / The National

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz