Główny państwowy sanitarny lekarz Rosji Anna Popowa wskazała główne źródło, z którego zawlekana jest większość „importowanych” przypadków zakażonia koronawirusem.

Popową zacytowała w poniedziałek agencja informacyjna Interfax – „W naszym wspólnym monitoringu z ogólnej liczby wykrytych [przypadków zakażenia SARS CoV-2] ponad 10 tys. pozytywnych [wyników testów] – 90 proc. to osoby, które wróciły z Republiki Tureckiej”.

Popowa zaznaczyła, że od 1 sierpnia, czyli dnia w którym otwarto normalną komunikację z Turcją, odwiedziło ją 1,5 mln Rosjan.

W ciągu poprzedniej doby w Rosji odnotowano 18 257 nowych przypadków zarażenia się wirusem SARS CoV-2. Liczba wszystkich wykrytych w Rosji zakażeń przekroczyła więc liczbę 1 655 mln. Daje to Rosji czwarte miejsce na świecie. W ciągu doby odnotowano także 238 zgonów nosicieli koronawirusa. Łączna liczba zmarłych nosicieli to 28 473.

Rosyjska służba zdrowia mierzy się obecnie z 390 532 aktywnymi przypadkami COVID-19, z tego 2,3 tys. to przypadki ciężkie. Od początku pandemii na obszarze Rosji udało się wyleczyć 1 236 033 osób jak podał portal Wolrdometers.info.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Promienie UV-C niszczą koronawirusa

worldometers.info/interfax.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz