Prezydent Donald Trump odniósł się do zamieszania jakie wywołały słowa ambasador USA przy ONZ, Nikki Haley, o nałożeniu nowych sankcji na Rosję.

Nikki Haley powiedział w niedzielę, że dodatkowe sankcje przeciwko Rosji zostaną ogłoszone już w poniedziałek w odpowiedzi na rzekomą rolę Rosjan w niedawnym ataku chemicznym w Syrii. Jednak Biały Dom oświadczył w poniedziałek, że Trump postanowił nie nakładać sankcji.

Z kolei doradca ekonomiczny prezydenta, Larry Kudlow, powiedział, że Haley była zdezorientowana w tej kwestii. Haley odpowiedziała Kudlow, że „z całym szacunkiem, ale nie jestem ani trochę zdezorientowana”, co zmusiło Kudlow do przeproszenia amerykańskiej ambasador przy ONZ.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wczoraj, podczas konferencji prasowej z japońskim premierm Shinzō Abe, Trump stwierdził, że nałoży nowe sankcje na Rosję „gdy tylko na nie zasłuży”. Trump dodał również, że nie ma nikogo twardszego w stosunku do Rosji niż on sam.

Kresy.pl / The Hill
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz